Gebrian versus Tasovská: letošní porota My Street Films

My Street Films zná své letošní porotce. O nejlepším snímku z české ulice bude vedle Diany Tabakov, vedoucí projektu My Street Films, rozhodovat také dokumentaristka Klára Tasovská a architekt Adam Gebrian.

Klára Tasovská se podílela na povídkovém filmu Gottland (2014). Její středometrážní snímek Půlnoc (2010) získal celou řadu ocenění, společně s Lukášem Kokešem režírovala snímek Pevnost (2012), který získal cenu za nejlepší český dokument na MFDF Ji.hlava. Řadu jejích filmů můžete zhlédnout na portálu DAFilms.cz. Jaký film se bude nejvíce líbit talentované režisérce, která již svou studentskou tvorbou zaujala porotu Českého lva?

Adam Gebrian je český architekt a teoretik, jehož články a komentáře naleznete v celé řadě českých médií. Na Radiu Wave moderuje pořad Bourání, na Stream.cz můžete sledovat jeho videa pod hlavičkou Gebrian versus. Kromě architektury se věnuje také otázkám veřejného prostoru a života ve městě. Do poroty My Street Films tak vloží nový, ne striktně filmový náhled na dění v českých ulicích či městských čtvrtích.