Humans of My Street Films: Tabakov, Nesvačilová, Princ

Uzávěrka soutěže se blíží, a tak je nejvyšší čas představit letošní porotu: v ní vedle vedoucí projektu Diany Tabakov zasedne režisérka a herečka Petra Nesvačilová a fotograf Tomáš Princ.

Složení poroty letos opět spojuje dvě věci, které máme nejraději: film a příběhy českých ulic. Filmovou složku představuje Petra Nesvačilová, autorka dokumentárního filmu Zákon Helena, v němž se mladá režisérka nebála konfrontovat členy Berdychova gangu. Pouliční atmosféru zas přináší Tomáš Princ, autor fotoprojektu Humans of Prague, který odhaluje příběhy náhodných kolemjdoucích a lidí z pražských ulic. Nezbytným členem poroty je Diana Tabakov, která zajišťuje program a akvizice mezinárodní platformy Doc Alliance Films a vede projekt My Street Films. Je rovněž dramaturgyní dokumentů pro pražské Kino Světozor.

Podívejte se na videopozdrav Petry Nesvačilové, která nám ukázala své nejoblíbenější místo na světě, a nezapomeňte na letošní uzávěrku: 15. září!

***

Autoři nejlepších snímků soutěží o uvedení na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a o filmové ceny od společnosti Europe Media Nest:
1. cena - kompetní filmové vybavení: kamera GoPro Hero 5, profesionální osvětlení Lume Cube All-in-One Kit včetně filtrů a nástavců například pro smartphone. Tvůrce také získává 30% slevu na pronájem veškeré filmové techniky od této společnosti.
2. cena - voucher na pronájem filmového vybavení na tři dny v hodnotě až 5000 Kč a 30% sleva na další dny pronájmu.
3. cena - sada profesionálního osvětlení Lume Cube.