Komu ukazujete své fotky?

Studenti Gymnázia Elišky Krásnohorské natočili krátký film, v němž vyšetřovatelé sledují své objekty podobně, jako totalitní režimy dohlížejí na své obyvatele. Rozdíl je jen v tom, že dnes si sami můžeme zvolit, do jaké míry dobrovolně odtajňujeme své soukromí. Jste připraveni na výslech?

Snímek „Veřejné soukromí“ zjišťuje, co všechno o vás cizí lidé dokážou zjistit pouze na základě vašeho facebookového profilu. Často stačí, když někomu sdělíte své plné jméno, a dotyčný si tak může dohledat vaše fotky, příbuzné nebo společenské akce, na které se chystáte. Na těchto veřejně dostupných informacích pak mladí vyšetřovatelé postavili svůj výslech a konfrontovali své spolužáky s jejich obrazem na sociálních sítích.

Pohlédněte do očí vyslýchaným studentům, kteří čelí obvinění z přehnaného sdílení osobních informací. Za svůj virtuální obraz bojují srdnatě, zamyšlení nad svým veřejným soukromím se ale nevyhýbají. Připravte se, že po zhlédnutí tohoto krátkého filmu si budete pravděpodobně chtít projít svůj vlastní facebookový profil. A nebo ten náš.