Letní dokumentární tábor v Bystřici nad Pernštejnem

START FILM FEST do 30. června přijímá přihlášky na workshop dokumentární tvorby! Filmová dílna je otevřená pro studenty středních škol a gymnázií.

Pokud ještě nemáte plány na začátek srpna a toužíte využít volné dny k objevování světa dokumentárního filmu, nepropásněte příležitost přihlásit se na workshop s Jaroslavem Kratochvílem a Zdeňkem Chaloupkou. Oba vystudovali dokumentární tvorbu na FAMU a jejich snímky byly uvedeny na mezinárodních festivalech. Jarda Kratochvíl se výrazně zapsal do dokumentárního povědomí filmem Lovu zdar!, v němž se vydal do myslivny i na safari. Zdeněk Chaloupka se zas vypravil na Ukrajinu, aby zde natočil válečnou road movie Ukažte mi válku. Film vypráví o tzv. fixerech, kteří válečným novinářům radí, jak získat ty nejšťavnatější záběry z války na východní Ukrajině.

Než konečně přijdou letní prázdniny, inspirujte se snímky, které vznikly na na našich letošních workshopech: Jak zní vesmír, který svou vesmírnou energii načerpal na Febio Festu, a Z ničeho nic, který jsme natáčeli ve spolupráci s Jedním světem v Plzni. Jak bude vypadat váš letošní pozdrav z tábora?