MSF × BRLN

Naše nejlepší krátké filmy vezeme v červnu do Berlína. Jelikož se v poslední době rádi pohybujeme na hranicích, ať už uměleckých či skutečných, 12. června promítáme v prostorách Českého centra, z jehož budovy jste dříve dohlédli na nejsymboličtější hranici dvou světů, Berlínskou zeď. Pokud kromě filmů obdivujete architekturu manželů Machoninových, rozhodně byste si tuto zvláštní projekci neměli nechat ujít.  

České centrum v Berlíně (stejně jako pražské Kino Světozor) již celá léta pořádá dokumentární pondělky, jejichž prostřednictvím seznamuje berlínskou veřejnost se zásadními středoevropskými dokumenty a jejich autory. Poslední projekce před letními prázdninami tentokrát patří těm nejlepším krátkým filmům z českých měst, které vznikly pod hlavičkou My Street Films. Ať už nazýváte Berlín svým domovem, či sem zrovna vyrážíte na prodloužený víkend, nevynechejte návštěvu brutalistické budovy Českého centra, jehož galerie pravidelně hostí vedle výstav a koncertů také filmová promítání.

A jelikož pozvání do Berlína se nikdy neodmítá (ja, natürlich), vydává se do německé metropole i náš tým, abychom My Street Films představili každému, kdo si hledá svou cestu k filmu. A pokud vás baví reportážní fotografie z města, kde si nikdo nemůže připadat příliš divný, nezapomeňte nás sledovat na našem Instagramu