Najděte si cestu na filmový seminář

Nedílnou součástí našeho programu jsou semináře pro veřejnost, které letos chystáme v Praze, Brně a Ústí nad Labem. Seminář představuje vzácnou možnost sejít se s našimi lektory a jejich hosty, kteří sami kráčejí svou dokumentární cestou. Co nás čeká?

PRAHA – Kino Světozor – malý sál, vždy od 18:30 hodin

13. 5. Realita dokumentární – host: Martin Mareček. Moderuje Ivo Bystřičan a Viola Ježková
Kdo je autor dokumentárního filmu a jak ho v sobě objevit? Jak pracovat s vlastním námětem na film?  Seminář prozkoumává specifika dokumentárního přístupu ke světu a filmu. 

3. 6.  Konstrukce reality – host: Jakub Hejna. Moderuje Ivo Bystřičan a Viola Ježková
Příběh může mít překvapivou podobu, i beze slov či lidí. Odkud a jak začít vyprávět? Seminář probádá možnosti konstrukce narativu v dokumentárním filmu.

24. 6. Postava, protagonista nebo herec? – host: Viera Čákanyová. Moderuje Ivo Bystřičan a Viola Ježková
Kde končí a kde začíná režijní vedení postav dokumentárního filmu? Jaké nároky klade na režijní vedení sociálních herců etika? Seminář o specifikách dokumentární režie.

BRNO – Kino Art – 2. 5. od 18 hodin – host: Jan Gebert. Moderuje Bohdan Bláhovec a Jaroslav Kratochvíl
Do zákulisí dokumentární tvorby zasvětí návštěvníky veřejných seminářů Bohdan Bláhovec a Jaroslav Kratochvíl, režiséři a lektoři brněnských workshopů. Během diskuze s Janem Gebertem přiblíží téma hledání a zpracování námětů na dokumentární film, možnosti konstrukce narativu i problematiku práce s protagonistou.

ÚSTÍ NAD LABEM – Veřejný sál Hraničář – 3. 5. od 20 hodin – host: Vít Klusák. Moderuje Martin Dušek a Josef Krajbich
Do zákulisí dokumentární tvorby zasvětí návštěvníky veřejných seminářů Martin Dušek a Josef Krajbich, lektoři ústeckých workshopů. Během diskuze s Vítem Klusákem přiblíží téma hledání a zpracování námětů na dokumentární film, možnosti konstrukce narativu i problematiku práce s protagonistou.