Naše filmové hranice zůstávají otevřené

Po loňském pilotním ročníku, kdy jsme se poprvé vydali na průzkum neznámých koutů střední Evropy, se i letos těšíme na filmy ze slovenských, polských a maďarských ulic. V Polsku projekt druhým rokem zajišťuje Krakow Film Foundation, která je také hlavním organizátorem Krakovského filmového festivalu. Slovenskou spolupráci má letos pod taktovkou bratislavská A4 – Asociace sdružení pro současnou kulturu a v Maďarsku Green Spider Foundation, která pomáhá neziskovým organizacím s mediální komunikací.

Kromě výzvy k natáčení vlastních krátkých filmů pro vás v následujících měsících chystáme ještě celou řadu mezinárodních promítání a workshopů, které by měly ukázat rozličné přístupy k městu a filmovému natáčení v rámci zemí Visegrádu. Diváci ve všech čtyřech zemích se tedy mohou těšit na projekce těch nejlepších snímků, které se v tomto regionu urodily, stejně jako na semináře pod vedením lektorů vycházejících z různorodého filmového prostředí. Tyto světy se pak střetnou na MFDF Ji.hlava, kde všichni naši tvůrci budou moci nahlédnout do světa filmových profesionálů.     

Snad to nebude dlouho trvat a budete se moci na svých cestách nechat vést nejen obyčejnou mapou, ale i tou filmovou, která vás provede střední Evropou nehledě na státní hranice. Pro ještě snazší putování kurzorem po mapě pro vás připravujeme nový web, kde najdete všechny naše mezinárodní aktivity na jednom místě. Na projekt, který pochází z Velké Británie, je to přímo ukázkový příklad funkční evropské integrace. Podělte se s námi o své krátké filmové příběhy, letos o inspiraci jistě nebude nouze.