Naše uličnické plány na léto

Připravujeme pro vás celou řadu akcí, na kterých se můžete alespoň na chvíli zbavit pocitu, že jste jediní, kdo neleží u moře v Chorvatsku. Plážové lehátko si můžete půjčit i v Praze na Šesťáku a s chlazeným nápojem v ruce se tu můžete již 5. července podívat na promítání těch nejlepších filmů, které vznikly na našich ulicích. Ve spolupráci se Šesťákem navíc vyhlašujeme malou letní výzvu pro obyvatele Prahy 6, kteří by rádi věnovali dlouhé letní večery filmovému natáčení: Zašlete nám do 31. srpna svůj krátký film inspirovaný příběhy z vašeho okolí, ať už přímo přes naši online filmovou mapu nebo na info@mystreetfilms.cz. Ty nejlepší snímky promítneme pod širým dejvickým nebem.

Na srpen chystáme dvě projekce v pražské Paralelní Polis. Ve zdejším Kině 43, které se zaměřuje mj. na aktuální sociopolitické otázky a nové technologie, promítáme kromě výběru našich nejlepších krátkých snímků také film Těžká volba. Nový dokument Zuzany Piussi se na pozadí příběhu slovenských prezidentských voleb v širším kontextu věnuje otázkám spojeným s demokracií, vládnutím a elitami. Po promítání bude následovat debata s režisérkou, producentem Vítem Janečkem a Václavem Bělohradským. Sejdeme se 17. a 24. srpna v holešovické polis postavené na idejích svobody a nezávislosti.  

V podobném duchu se ponesou také promítání 10. a 24. srpna v brněnské nestátní, neziskové a nezávislé Industře. Kromě Těžké volby se podíváme také na dokumentární sci-fi Návštěva. Režisér Michael Madsen ve svém snímku zkoumá nejrůznější aspekty možného setkání lidstva s mimozemskou civilizací. Jsme připraveni podívat se do očí mimozemšťanům, kteří se ptají, kdo jsme?

Nezapomeňte při plánování letních večerů sledovat naši facebookovou stránku, kde vždy najdete naše nejaktuálnější pozvánky a tipy na filmové akce.