Nechte se fascinovat realitou s Martinem Marečkem

Využijte jihlavský festival dokumentárních filmů k natočení vlastního krátkého dokumentu! Během celodenního workshopu si pod vedením Martina Marečka otestujeme možnosti dokumentárního žánru a jeho vztah ke světu. Úkolem malé skupiny autorů bude společně vytvořit filmový námět a natočit podle něj krátký snímek. Stavebním kamenem filmu by měl být minutový záběr.

Seminář se bude konat v pátek 27. října od 10 do 18 hodin v Městské knihovně. Kromě teplého prádla a vysočiny si na Vysočinu nezapomeňte přibalit také mobil nebo kameru. Své přihlášky posílejte na info@mystreetfilms.cz a napište nám, jak si hledáte svou cestu k filmu.

***

Martin Mareček je český režisér, dokumentarista, filmový pedagog na pražské FAMU a dramaturg. Je jedním z nejvýznamnějších českých filmových tvůrců současné generace a jeho filmům se pravidelně dostává uznání a ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Jeho absolventský snímek Hry prachu (2001) se stal Nejlepším českým dokumentem na MFDF v Jihlavě, obdržel tu i Cenu diváků a bodoval také v zahraničí. Zdroj (2005) věnovaný problematice ropné těžby v Ázerbájdžánu získal přes dvacet mezinárodních ocenění a v kaspickém regionu funguje jako dokumentární samizdat. Auto*Mat (2009) byl v roce 2010 v internetovém hlasování České televize a MFDF Jihlava zvolen jako Dokumentární film desetiletí a soutěžil i na prestižním japonském festivalu v Jamagatě. Jeho prozatím poslední snímek - Pod sluncem tma (2011) - se stal nejúspěšnějším českým dokumentárním filmem roku 2011. Vyhrál tři ceny na MFDF v Jihlavě, obdržela Cenu české filmové kritiky, Českého lva, Trilobit FITES, i Cenu Asociace českých filmových klubů

***

Událost najdete také na našem Facebooku.