Nejlepší filmy vybere dokumentaristka Jablonská i studentská aktivistka Mezgerová

Kdo rozhodne o vítězi šestého ročníku My Street Films? Představujeme vám letošní akční porotu: zkušenou dokumentaristku Lindu Kallistovou Jablonskou, zástupkyni studentů upozorňujících na klimatickou krizi Annu Mezgerovou z iniciativy Fridays for Future a vedoucí projektu My Street Films Dominiku Andraškovou.

Vítěze soutěže My Street Films každoročně vybírá tříčlenná porota složená z filmových profesionálů a výrazných osobností současného dění ve společnosti. Dokumentární režisérka Linda Kallistová Jablonská natočila pro historicky první ročník My Street Films krátký film Hotel Praha a nyní se vrací jako porotkyně. Do povědomí veřejnosti se zapsala už svými prvními filmy Kupředu levá, kupředu pravá nebo Vítejte v KLDR! Momentálně se ve svých filmech zabývá tématem ústavní péče o děti, jíž se věnuje i nezisková organizace Dobrý start, kterou pomáhala založit. Dosavadně nejmladší členkou poroty My Street Films se dále stane zástupkyně studentů bojujících za větší ekologickou odpovědnost Anna Mezgerová. Ve svých patnácti letech působí jako mluvčí Fridays for Future, iniciativy, která navazuje na stejnojmenné mezinárodní hnutí vzniklé po protestech švédské studentky Grety Thunberg. Tradičně je v porotě i zástupce My Street Films, jímž bude letos vedoucí projektu Dominika Andrašková.

Natočte svůj krátký dokumentární film a přihlaste ho do My Street Films. Soutěž je otevřena pro širokou veřejnost, uzávěrka pro přihlašování filmů proběhne 23. září 2019. Více informací zde: My Street Films Awards.