Nové filmy živě v Lucerně

Léto patří novým zážitkům a projekcím na netradičních místech. Přijďte se podívat do paláce Lucerna na nejnovější My Street Films.

V úterý 29. srpna veřejnosti poprvé představíme talentované filmaře a filmařky, kteří letos na jaře vyhráli soutěž námětů. Od té doby v rámci naší dílny vyvíjeli a natáčeli své první krátké autorské filmy pod vedením dokumentaristů Violy Ježkové a Iva Bystřičana. Promítáme v paláci Lucerna, v prostorách, kam veřejnost běžně nezabloudí.

Můžete se těšit na osobní film studentky Širín Nafariehové, která se věnuje toleranci a vztahům v multikulturní společnosti. Tereza Plavecká natáčí poetický snímek o Čimickém háji a vzpomínkách, které má s tímto místem spojené. A ohromně zvědaví jsme na vizuální esej o zvířecí burze v Hodoníně, kde natáčela Pavla Mudráková.

Živé kino je letním projektem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Vstup na promítání je zdarma, kapacita projekčních míst je ovšem omezena, je tedy nezbytné zarezervovat si místo přes SMS. V den projekce po deváté hodinně ranní zašlete SMS na číslo + 420 732 556 209 v následujícím tvaru:

MY STREET FILMS 1 – rezervace pro 1 osobu
MY STREET FILMS 2 – rezervace pro 2 osoby

Pokud budete mezi prvními, obratem Vám telefonicky potvrdíme rezervaci a upřesníme místo konání. Věříte, že je pod Lucernou největší tma?