Novinky

02 Duben

Natočte dokument o tématu, které vás pálí

Přihlaste svůj námět a vytvořte krátký film na filmových workshopech My Street Films pod vedením zkušených dokumentaristů.

02 Duben

Najděte si cestu na filmový seminář

Nedílnou součástí našeho programu jsou semináře pro veřejnost, které letos chystáme v Praze, Brně a Ústí nad Labem. Seminář představuje vzácnou možnost sejít se s našimi lektory a jejich hosty, kteří sami kráčejí svou dokumentární cestou. Co nás čeká?

27 Březen

To nejlepší z My Street Films workshopu 2018

Kino Ponrepo hostilo závěrečné setkání účastnic loňského filmového workshopu. V historickém sále, který je nesmazatelně zapsán do kulturní mapy Prahy již od konce 18. století, se tak poprvé promítaly krátké amatérské filmy s rokem vzniku 2018. Večerem prováděla režisérka Viola Ježková, která loni workshop vedla po boku Iva Bystřičana, a společně tak pozorovali, jakými cestami tvůrci procházeli od prvotního záměru až k hotovému filmu.

20 Únor

Paralelní kino s Violou Ježkovou

Nebojte se skutečnosti ani Violy Ježkové, která v pondělí 25. února představí v kině Ponrepo loňské filmové workshopy a především krátké snímky, které díky nim vznikly.

22 Říjen

Vidíš, Ji.hlava!

Vítězné snímky My Street Films Awards každoročně uvádíme na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Pokud trávíte podzimní prázdniny v Jihlavě, nenechte si ujít projekce s nálepkou My Street Films.

05 Říjen

MFDF Ji.hlava ft. Dužan Duong

Chystáte se na MFDF Ji.hlava a nejste si ještě jistí programem? Přihlaste se na filmový workshop, který v sobotu 27. října povede Dužan Duong.

01 Říjen

Praha - město duchů? Vítězný film kritizuje bytovou politiku

Nejlepším snímkem pátého ročníku My Street Films se stal film Barbory Šimkové "Vidíš Praha!", autoportrét samoživitelky bojující o své právo na důstojné bydlení.

10 Září

Promítáme na Zažít město jinak

Každý rok v září se můžete těšit na Zažít město jinak, kdy místo aut slyšíte v ulicích koncerty, lidské hlasy všech výšek a zvučnosti, štěkot psů a cinkání... kelímků.

22 Srpen

Představujeme letošní porotu: Třeštíková, Uhlová, Tabakov

Kdo letos rozhodne o nejlepším filmu přihlášeném na My Street Films Awards? Takhle silné ženské trio jsme tu ještě neměli!

24 Červenec

Filmový program na léto je tady!

Série letních projekcí a workshopů je zaměřená na podporu současného dokumentu. Projekcemi děl etablovaných i aspirujících filmařů přibližuje aktuální dění na dokumentární scéně a inspiruje začínající filmaře k natáčení vlastních snímků.

Stránky