Novinky

10 Červenec

My Street Films Awards: Uzávěrka se blíží!

Soutěž hotových filmů letos uzavíráme 23. září. Využijte dlouhých letních dní k natočení vlastního krátkého filmu a vyhrajte premiérové uvedení na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

10 Červenec

Potkejte naše letní lásky

Ve spolupráci s galerií Pragovka a projektem KineDok jsme pro vás připravili program letních projekcí, jejichž součástí budou vybrané My Street Filmy. Pojďme společně strávit letní noci pod hvězdami, v Praze i mimo ni.

29 Květen

Přijměte pozvání na pražské červnové semináře

V pondělí 3. června se na vás těší střihač a režisér Jakub Hejna, 24. června se setkáme s Vierou Čákanyovou.

02 Duben

Natočte dokument o tématu, které vás pálí

Přihlaste svůj námět a vytvořte krátký film na filmových workshopech My Street Films pod vedením zkušených dokumentaristů.

02 Duben

Najděte si cestu na filmový seminář

Nedílnou součástí našeho programu jsou semináře pro veřejnost, které letos chystáme v Praze, Brně a Ústí nad Labem. Seminář představuje vzácnou možnost sejít se s našimi lektory a jejich hosty, kteří sami kráčejí svou dokumentární cestou. Co nás čeká?

27 Březen

To nejlepší z My Street Films workshopu 2018

Kino Ponrepo hostilo závěrečné setkání účastnic loňského filmového workshopu. V historickém sále, který je nesmazatelně zapsán do kulturní mapy Prahy již od konce 18. století, se tak poprvé promítaly krátké amatérské filmy s rokem vzniku 2018. Večerem prováděla režisérka Viola Ježková, která loni workshop vedla po boku Iva Bystřičana, a společně tak pozorovali, jakými cestami tvůrci procházeli od prvotního záměru až k hotovému filmu.

20 Únor

Paralelní kino s Violou Ježkovou

Nebojte se skutečnosti ani Violy Ježkové, která v pondělí 25. února představí v kině Ponrepo loňské filmové workshopy a především krátké snímky, které díky nim vznikly.

22 Říjen

Vidíš, Ji.hlava!

Vítězné snímky My Street Films Awards každoročně uvádíme na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Pokud trávíte podzimní prázdniny v Jihlavě, nenechte si ujít projekce s nálepkou My Street Films.

05 Říjen

MFDF Ji.hlava ft. Dužan Duong

Chystáte se na MFDF Ji.hlava a nejste si ještě jistí programem? Přihlaste se na filmový workshop, který v sobotu 27. října povede Dužan Duong.

01 Říjen

Praha - město duchů? Vítězný film kritizuje bytovou politiku

Nejlepším snímkem pátého ročníku My Street Films se stal film Barbory Šimkové "Vidíš Praha!", autoportrét samoživitelky bojující o své právo na důstojné bydlení.

Stránky