Předvánoční premiérové promítání v Unijazzu

V úterý 20. prosince promítáme krátké filmy v Čítárně Unijazzu, kde i v těchto dnech vládne o poznání větší klid než v jakémkoli větším knihkupectví. Utečte z předvánočního shonu do reality krátkých příběhů, které natočili účastníci workshopu ve spolupráci s Apolenou Rychlíkovou, Terezou Reichovou a Vladimírem Turnerem.

Autonomní sociální centrum Klinika v průběhu listopadu hostilo náš filmový workshop, z nějž vzešla trojice krátkých filmů inspirovaných každodenní realitou okolo nás. A pokud po zhlédnutí těchto filmů získáte dojem, že něco takového byste mohli natočit také (obzvlášť po konzultaci s našimi profesionálními dokumentaristy), pusťte se do toho!

Co je potřeba, abyste se stali dobrým člověkem? Ptáme se poté, co jsme se seznámili s Václavem Šímou, který žije už 12 let na ulici. Pan Šíma nyní dostal ocenění Prahy 7 za dvojnásobnou záchranu života a vypráví o tom, že pomoci často můžeme jen tím, že překonáme vlastní lhostejnost k cizím lidem. Jiná perspektiva se věnuje 17. listopadu, který ovšem vypadá trochu jinak než jako záznamy z oslav, jak je sledujete každý rok ve večerních zprávách. Se snímkem Krystal zas nejspíš souzní všichni, kdo se cítí zavaleni umělým leskem a mají třpytkami zasypané snad i vánoční cukroví.

Než se na svátky uzavřete před vnějším světem, abyste doma mohli koukat na tolik filmů, kolik jen vydržíte, přijďte na předvánoční filmové setkání do Unijazzu.