Soutěž námětů: nezapomeňte na uzávěrku 20. dubna!

Letos po čtvrté vyhlašujeme soutěž filmových námětů. Máte-li nápad na krátký film inspirovaný příběhy, lidmi nebo místy ve vašem okolí, pošlete nám ho do 20. dubna 2017 na info@mystreetfilms.cz. Nejlepší filmové náměty nepatří do šuplíku, ale do naší filmové dílny!

Autoři nejlepších námětů budou moci své filmy zdarma konzultovat a vyvíjet v rámci filmové dílny, kterou povede Viola Ježková a Ivo Bystřičan. Profesionální dokumentaristé vás na třech tvůrčích setkáních v průběhu jara a léta provedou jednotlivými fázemi filmového natáčení, od teoretického úvodu až po konzultaci hrubého střihu. Hotové snímky budou mít otevřenou cestu do hlavní soutěže, která se uzavírá 15. září.

Autoři nejlepších námětů získají zdarma přístup do online dokumentárního kina DAFilms.cz a volný vstup na pásmo otevřených seminářů pro veřejnost – nezapomeňte sledovat náš program. Nejlepší snímky pak budou uvedeny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a jejich tvůrci získají filmové ceny od společnosti Europe Media Nest.