Workshop open call

Pošlete nám svůj námět na krátký film v maximálním rozsahu 300 slov na info@mystreetfilms.cz do 25. 4. 2019.

Své náměty nám posílejte v příloze e-mailu v souboru .doc nebo .pdf, název souboru uveďte ve formě Vaše jméno a přijímení_název námětu (např. Jan Novák_Jak správně poslat námět).

 

Každý rok v dubnu vyhlašujeme veřejný open call, kam se zájemci mohou přihlásit se svými filmovými náměty. Odborná komise vybere až osm uchazečů, jimž umožní bezplatnou účast na workshopech vedených předními českými dokumentaristy. Prostřednictvím seminářů a konzultací se účastníci naučí základům dokumentární tvorby s důrazem na dramaturgickou výstavbu filmu. Program se zaměřuje především na schopnost srozumitelné a informované reflexe vybraného tématu, výstižné artikulace myšlenek a stanovisek a schopnost komunikace skrze specifickou formu krátkého dokumentárního filmu. Výsledné snímky automaticky postupují do soutěže My Street Films Awards, zároveň jsou k vidění na online filmové mapě mystreetfilms.cz, kde podávají zprávu o společenských, politických, kulturních i jiných tématech, jež aktuálně hýbou nejen českou společností.

Komise ve složení Diana Tabakov (vedoucí akvizic Doc Alliance Films a projektová manažerka My Street Films), Viola Ježková (filmová dokumentaristka, dramaturgyně radiodokumentů Českého rozhlasu Vltava a lektorka workshopů) a Ivo Bystřičan (filmový dokumentarista, dramaturg dokumentární tvorby České televize a lektor workshopů) vybere do 30. 4. 2019 až 8 uchazečů, jimž umožní bezplatnou účast na workshopech tvorby dokumentárních filmů.