Začíná pátý ročník filmových workshopů a seminářů s předními českými dokumentaristy

My Street Films už popáté otevírá sérii jarních workshopů vedených zkušenými dokumentaristy Ivo Bystřičanem a Violou Ježkovou. Ty jsou určené osmi zájemcům, kteří odevzdají nejzajímavější námět na krátký film. Program workshopů doplňují otevřené semináře určené široké veřejnosti, které povedou další zajímavé osobnosti dokumentárního světa.

Stejně jako v posledních čtyřech letech vyzýváme všechny začínající i pokročilé filmové tvůrce, aby nám poslali svůj námět na krátký dokumentární film, a po 22. dubnu z nich vybereme osm, kteří se budou moci zdarma zúčastnit filmových dílen pod vedením známých dokumentaristů Violy Ježkové a Ivo Bystřičana. Ti účastníky provedou celým procesem vzniku a vývoje filmového díla, od výběru tématu až po střihové konzultace. Filmy, které během workshopů vzniknou, pokračují rovnou do soutěže My Street Films Awards. Vítězný film této soutěže bude potom promítán za účasti tvůrců na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Kromě workshopů pro vybrané účastníky letos opět pořádáme filmové semináře určené široké veřejnosti, které povedou přední osobnosti dokumentárního světa: Apolena Rychlíková, režisérka filmu Český žurnál: Hranice práce (2017), Lukáš Kokeš, spoluautor snímku Nic jako dřív (2017), a Jakub Hejna, spoluautor filmu Zkáza krásou (2016) a střihač snímku Červená (2017), který se letos stal držitelem Českého lva za nejlepší dokumentární film.