Masterclass Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové v pražském kině Světozor

Autor
Datum

Pražská masterclass nese podtitul „Vstříc nepředvídatelnosti“ a režisérská dvojice Vít Klusák a Marika Pecháčková v ní představí svou práci na celovečerním dokumentárním filmu Velké nic (2023), který vznikal v okamžité reakci na pandemii koronaviru. Jak se ve filmu projevily neočekávatelné okolnosti i nepředvídatelné chování společnosti? Přijďte to zjistit a zeptat se v pondělí 12. června do pražského kina Světozor!

Masterclass je určená jak začínajícím filmovým tvůrcům, tak i všem milovníkům dokumentárního filmu, kteří rádi nahlédnou pod pokličku filmové tvorby. S Vítem Klusákem spolupracujeme již od samých začátků projektu My Street Films (2014). Tehdy byl známý coby spoluautor Českého snu (2004), který dokázal vtáhnout i diváky, již nebyli zvyklí chodit do kina na dokumentární filmy. Na svůj vznik ale stále ještě čekaly zásadní dokumenty jako Matrix AB (2015), Svět podle Daliborka (2017) nebo V síti (2020). Marika Pecháčková absolvovala Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU a vedla pražské workshopy My Street Films. Její filmovou tvorbu najdete online na Dafilms.cz.

Masterclassy a přednášky předních filmových tvůrců pro vás natáčíme a můžete se k nim kdykoli vrátit – jsou ke zhlédnutí online na našem webu v sekci Záznamy z akcí. Zde nyní najdete také poslední brněnskou přednášku Kateř Tureček (konala se 17. května 2023 v kině Art) s názvem Tabu ~ osobní i veřejné.

Foto: Předpremiéra filmu Velké nic v kině Světozor.