Novinky

Ka_Khramtsova_horizontal

Kateryna Khramtsova: Do filmové tvorby můžeme sami skočit a začít plavat

Kateryna Khramtsova se svým krátkým filmem Qirim získala zvláštní uznání odborné i studentské poroty. Přináší nám důležitý a nevšední pohled na válku na Ukrajině, kde se bojuje nejen o území, ale i o kulturní nezávislost. Průvodkyní jí (i nám jako divákům) byla nebinární performerka Antonina Romanova.

Mezi_Bao_Long Ly_16_9

Bao Long Lý: Podařilo se mi vystihnout pocity lidí, kteří cítí podobné odcizení

Bao Long Lý je autorem krátkého filmu Mezi…, s nímž uspěl v loňské soutěži My Street Films Award. Jako jediný oceněný tvůrce neprošel našimi filmovými workshopy, přesto nás zaujal tím, jak vizuálně i střihově strhující je jeho vyprávění o prožitcích člověka, který uvízl mezi dvěma kulturami – českou a vietnamskou.

Lucie_Poznikova_horizontal

Lucie Pozníková: Pokud film neděláš naprosto upřímně, nebude to fungovat

Lucie Pozníková je autorkou krátkého snímku Brno-Zábradlí, který patří k nejlepším My Street Filmům roku 2023. Porota ocenila její řízené tápaní nehostinným městským prostorem, v němž nepozorovaně přibývají absurdní překážky. O brněnském urbanismu, filmové a herní tvorbě si s Lucií povídala Magda Španihelová, naše vedoucí programu.

Johana

Kampus Hybernská: Angry Young Women

Advent je čas osobních setkání, objetí… a někdy také pěkného vzteku. Cítíte to stejně? Přijďte ho prožít společně do Kampusu Hybernská, kde v pondělí 11. prosince promítáme pětici krátkých filmů, které jsme nazvali „Angry Young Women“.

MSF_filmy_2023_web

Nejnovější filmy online

Než vás definitivně pohltí program pohádek a romantických komedií, podívejte se na nejnovější My Street Filmy! Všechny snímky přihlášené do letošní soutěže My Street Films Award najdete v sekci Filmy.

Workshop_Brno_2023_16_9

My Street Films 2023: Živě a společně

Všechny workshopové filmy jsou už dávno hotové a ty vítězné mají za sebou už první festivalové projekce. Desátý ročník My Street Films ale stále ještě čeká na své oficiální zakončení a vy můžete být u toho! Přijďte na naši filmovou oslavu, které se koná v sobotu 18. listopadu od 18 hodin.

MSF_HP_Tereza_Plavecka_zdarma

Nejnovější filmy online na Dafilms.cz

Čerstvé My Street Filmy dosud viděli pouze diváci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava – po premiérovém uvedení v Jihlavě byly dostupné ještě v online ozvěnách festivalu, které skončily v neděli 12. listopadu. Pokud jste se letos k jihlavskému publiku nepřidali, nezoufejte – nyní jsou filmy k vidění zdarma na streamovací platformě Dafilms.cz.

mfdf-jihlava_2022-jan-hromadko-_Viktor_Strmiska

MFDF Ji.hlava: Projekce vítězných filmů

Vítězné My Street Filmy jsou tradičně součástí programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Filmoví tvůrci*kyně, kteří si možná ještě před několika měsíci nebyli jistí*é, jestli dokážou natočit vlastní film, se nyní poprvé představí festivalovému publiku a zjistí, jaké to je, zažít festival z pohledu režiséra*ky. Máte-li namířeno na festival, přijďte na některou z našich projekcí.

Mezi_Bao_Long Ly_16_9

Objevte nejlepší My Street Filmy roku 2023

Uzavíráme desátý ročník soutěže My Street Films Award a představujeme vám výběr těch nejlepších krátkých dokumentárních filmů roku 2023. Letošní filmová sklizeň byla neobyčejně silná a tematicky i stylově pestrá, proto se porotci a porotkyně rozhodli vyzdvihnout práci hned několika začínajících autorů a autorek.

MSF_porota_2023

My Street Films Award 2023: Představujeme porotu

S radostí vám představujeme letošní porotce a porotkyně, kteří vybírají nejlepší My Street Filmy roku 2023. Své favority volí odborná porota, v níž letos zasedá režisérka, producentka a lektorka Tereza Tara, festivalový konzultant, kritik a filmový dramaturg Martin Horyna a lektorka, dramaturgyně a režisérka Viola Ježková. Nejlepší film vybírá rovněž porota studentská, v níž se setkávají studenti*ky různých audiovizuálních oborů a odlišných přístupů a zkušeností. Seznamte se!

230717_MSF_23_cinema_slides_MSF_awards

Vyhlašujeme soutěž My Street Films Award 2023!

Natočili jste krátký dokumentární film, který hledá své diváky? Přihlaste ho do soutěže My Street Films Award a získejte premiéru na MFDF Ji.hlava a mezinárodní distribuční podporu na streamovací platformě DAFilms.com.

studentska_porota_2022

My Street Films Award hledá studentskou porotu

My Street Films Award je ocenění pro nejlepší krátký dokumentární snímek, který každoročně vybírá jak odborná porota, tak porota studentská. Nyní hledáme zájemce*kyně z řad studentstva, kteří by nám pomohli vybrat nejlepší film roku 2023.

Nesmysl_Michal_Klukan

Zvýšená citlivost | o potřebě reflexe osobních témat

Různorodá témata, která souvisejí s niternými pocity, genderovou identitou, individuálním psychickým rozpoložením či intenzivním znepokojivým prožíváním nad stavem světa, se v současné době stále častěji stávají námětem (také) dokumentárních filmů. Kde se bere potřeba zpracovávat a dále komunikovat témata, která jsou osobní a velmi citlivá?

Letni_kino_camp_16x9

Letní kina: Kde se uvidíme?

Konečně je tu sezóna letních kin, kdy můžeme s lehkostí kombinovat setkání s přáteli, posezení u chlazených nápojů a sledování filmů. Kromě našich oblíbených míst v Praze vás zveme i do nové Táborské osvěžovny, kterou má na svědomí Johannes Cyder. Dalších tipů na výlet netřeba!

Okno_prilezitosti

Letní soutěž: Zpátky do ulic!

S desátou letní sezónou My Street Films se vracíme zpátky do ulic, tedy tam, kde jsme se tenkrát poprvé potkali. Využijte dlouhých letních dní a natočte poctu své ulici, ať už je to ta, ve které žijete, pracujete, nebo si vás z jakéhokoli důvodu získala. Přitahují vás stromy v ulicích, nebo je to oblíbený podnik, kam se rádi vracíte? Fascinuje vás místní historie, nebo tu najdeme perlu architektury? Natočte krátký příběh vaší ulice a podělte se o něj s ostatními!

Greta_Stocklassa_Kiruna_16_9

BRNO: Přihlaste se na jednodenní filmový workshop

Nepřihlásili jste se do našeho workshopu, protože nemáte tolik volného času? Ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně jsme pro vás připravili jeho „light“ verzi, kterou si můžete vyzkoušet na letní slunovrat, 21. června 2023. Praktický workshop pro 6 – 8 účastníků povede skvělá česko-švédská režisérka Greta Stocklassa.

Klusak_Pechackova_cb

Masterclass Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové v pražském kině Světozor

Pražská masterclass nese podtitul „Vstříc nepředvídatelnosti“ a režisérská dvojice v ní představí svou práci na celovečerním dokumentárním filmu Velké nic (2023), který vznikal v okamžité reakci na pandemii koronaviru. Jak se ve filmu projevily neočekávatelné okolnosti i nepředvídatelné chování společnosti? Přijďte to zjistit a zeptat se v pondělí 12. června do pražského kina Světozor!

Jindrich_Kater

Filmové workshopy a přednášky: Začínáme!

Vítěze*ky soutěže námětů již známe, a tak se můžeme naplno pustit do letošního filmového programu. Seznamovací workshopy pro vybrané účastníky*ce se konají již příští týden, stejně jako první masterclassy profesionálních dokumentaristů*ek. V pondělí 15. května se těšíme na první ostravské setkání s Jindřichem Andršem, ve středu 17. května pak v Brně vystoupí režisérx Kateř Tureček.

MSF_Brno_Dusek_Krajbich

Soutěž námětů 2023: Známe vítěze

Uzavřeli jsme každoroční jarní soutěž námětů a ve spolupráci s lektory vybrali účastníky letošních filmových workshopů. Pod profesionálním vedením by tak letos mělo vzniknout osm nových krátkých filmů z Prahy, sedm z Brna a čtyři z Ostravy. První seznamovací setkání se koná již příští týden.

Vnitroblock

Týden filmů z vaší ulice. Zveme vás na oslavu ve Vnitroblocku!

K 10. narozeninám jsme si nadělili malý festival krátkých filmů v Pidikině v holešovickém Vnitroblocku. Nechte se inspirovat našimi nejoblíbenějšími My Street Filmy poslední dekády a potkejte se s těmi, kdo pro vás připravují unikátní filmové workshopy, masterclassy oceňovaných dokumentárních tvůrců a projekce na zajímavých místech v Praze, Brně i dalších městech.

MSF_23_Banner_Kinoslide_1920x1080

Slavíme 10 let a vyhlašujeme soutěž námětů!

Vstupujeme do desátého roku fungování My Street Films a naše filmová sezóna začíná již tradičně soutěží námětů. Autoři nejlepších nápadů na krátký dokumentární film získají možnost zúčastnit se zdarma filmových workshopů, které letos nově pořádáme vedle Prahy a Brna také v Ostravě. Uzávěrka přihlášek je 25. dubna 2023.

Ochutnavame_svet

Jeden svět Ostrava: Ochutnáváme svět

Letos poprvé chystáme workshop a filmový program také v Ostravě. První ochutnávku můžete zažít již tento víkend během festivalu Jeden svět Ostrava, kde se v sobotu 25. března připojíme k programu Ochutnáváme svět.