Porota MSF Award 2021

Autor
Datum
Představujeme letošní porotce My Street Films Award, kteří koncem září vyberou nejlepší snímky, které budou následně k vidění na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.
Pavel Sladký 
Pavel Sladký je filmový kritik a kulturní publicista. Vystudoval bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Spolupracuje s Českým rozhlasem, texty publikuje např. v časopisech Cinepur, Film a doba, na Aktuálně.cz, ČTart.cz. Pro Film a dobu také připravuje podcast o kinematografii. Je členem Sdružení českých filmových kritiků, mezinárodní federace FIPRESCI, spolupracuje s českými filmovými festivaly jako dramaturg a moderátor masterclasses. Je autorem knihy Film jsou tajné dveře do reality. 10 zásadních režisérek a režisérů současnosti – portréty a rozhovory.
Martin Evžen Kyšperský 
Hudebník, frontman a hlavní autor repertoáru kapely Květy, skladatel divadelní hudby, textař a producent. V roce 2016 vydal spolu s Alenou Černou básnickou sbírku Marťanské lodě. Tato sbírka a příběh v ní skrytý inspirovaly režiséra Jana Foukala k vytvoření stejnojmenného filmu (premiéra 2021), v němž Martin Kyšperský ztvárňuje sám sebe.  

 

Viola Ježková 
Viola vystudovala teologii na Evangelické teologické fakultě UK a dokumentární tvorbu na FAMU. V současnosti je dramaturgyní radiodokumentů Českého rozhlasu Vltava a lektoruje a učí na FAMU. Je autorkou snímků Nejenom na nohou, ale i na zadních (Milan Balabán) (2009) a Tělo mého těla (2012), se kterým vyhrála soutěž nejlepší dokument FAMUFESTu. Její poslední film Všechno má svůj čas byl oceněn Zvláštním uznáním poroty České radosti MFDF v roce 2017. V předchozích letech působila jako lektorka My Street Films workshopů.