Soutěž filmů

Soutěž filmů My Street Films Award je ocenění pro tři nejlepší krátké dokumentární snímky. Od roku 2021 se také uděluje cena studentské poroty. 

Soutěž se koná každoročně v září a přihlásit se může kdokoliv. Přihlášené snímky musí být dokumentární formy a kratší 10 minut.

Vítězné snímky, vybrané odbornou porotou, jsou uvedeny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Na festival jsou pozváni i autoři snímků, kteří získají akreditaci a možnost seznámit se s předními světovými dokumentaristy. Vítězné filmy dále získávají mezinárodní distribuční podporu na online platformě dokumentárních filmů Dafilms.com.

Petr Žemla na MFDF Ji.hlava 2021. Foto: Jan Hromádko.

Porota 2022

V roce 2022 v porotě zasedne režisérka Adéla Komrzý, režisér a moderátor Šimon Holý a režisérka a vedoucí programu My Street Films Viola Ježková.

Studentská porota 2022

Přihlašování do studentské poroty je v tuto chvíli již uzavřené.

Přihlášení filmů

Přihlašovací formulář na vkládání filmů je pro veřejnost otevřen od 8. 8. 2022 do 21. 9. 2022. Filmy zasílejte na e-mailovou adresu: viktoria@mystreetfilms.cz s předmětem ve tvaru: MSF Awards 2022_Vaše jméno a příjmení_název filmu. 

Podmínkou je stopáž filmu do 10 minut a velikost zasílaného souboru do 1 GB. Spolu s filmem je nutné zaslat i souhlas s natáčením podepsaný protagonisty Vašeho filmu. Filmy, které tuto podmínku nesplní, nebudou do soutěže zařazeny.

Technický manuál a formuláře souhlasu s natáčením naleznete ke stažení níže:

Nejlepší snímky minulých ročníků najdete na Vítězné filmy.

Přihláška