Soutěž filmů

Soutěž filmů My Street Films Award je ocenění pro tři nejlepší krátké dokumentární snímky. Od roku 2021 se také uděluje cena studentské poroty. 

Soutěž se koná každoročně v září a přihlásit se může kdokoliv. Přihlášené snímky musí být dokumentární formy a kratší 10 minut. 

Vítězný snímek, vybraný odbornou porotou, je uveden na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Na festival je pozván i autor/ka snímku, který/á získá akreditaci a možnost seznámit se s předními světovými dokumentaristy. Vítězný film dále získá mezinárodní distribuční podporu na online platformě dokumentárních filmů Dafilms.com.

Petr Žemla na MFDF Ji.hlava 2021. Foto: Jan Hromádko.

Přihlášení filmů

Přihlašovací formulář na vkládání filmů bude pro veřejnost otevřen od 8. 8. 2022 do 21. 9. 2022. Filmy zasílejte na e-mailovou adresu: produkce@mystreetfilms.cz s předmětem ve tvaru: MSF Awards 2022_Vaše jméno a příjmení_název filmu. 

Velikost filmu do 1 GB se stopáží do 10 minut.

Ke stažení:

Nejlepší snímky minulých ročníků najdete na Vítězné filmy.

Porota 2021

V roce 2021 v porotě zasedl hudebník Martin Kyšperský, novinář Pavel Sladký a režisérka a lektorka My Street Films Viola Ježková. 

Vítězný film:  “S jednomyslnou radostí chceme udělit první cenu Petru Žemlovi za Vesnickej asfalt. Snímek lyricky a nevtíravě ukazuje příběh dvou bratrů-parkouristů, který je vystavěn s mimořádným citem pro přítomný okamžik, ale i kontext, v němž se odehrává,“ shrnuje porota důvody pro udělení hlavní ceny.

Pro syrovost a otevřenost filmu Spojení se porotci rozhodli ocenit druhou cenou režisérku Marii Sieberovou. Za originální zpracování celospolečenského problému sexuálního obtěžování potom režisérku Kateřinu Wieckovou za film Žínky. Kromě třech hlavních cen porota udělila i Zvláštní uznání režisérskému tandemu Elišce Plíhalové a Markétě Slané za jejich snímek Ooh, That’s Okay, který posouvá formát vlogu a nebojí se přinášet osobní svědectví o světě, jehož problémy jsou na jednoho člověka až příliš velké.

Studentská porota 2021

Ze všech přihlášených filmů se studentská porota rozhodla ocenit film Spojení. „Snímek tematizuje přerušení spojení, k němuž občas dochází nejen mezi radiopřijímači, ale také v mezilidských vztazích. Autorka efektivně využívá filmové řeči k analýze vlastního vztahu s matkou, čímž si k ní zároveň hledá cestu,“ zní odůvodnění porotkyň.