lektoři // brno

 

Tereza Reichová 

 
Tereza Reichová je dokumentaristka, absolventka Katedry dokumentární tvorby na FAMU a Literární akademie, obor Interaktivní média – Tvůrčí psaní. Soustředí se na společenská nebo aktivistická témata, příkladem může být snímek Epidemie svobody. V současné době připravuje celovečerní film s produkcí Cinepoint o proměně školního vzdělávacího systému, s Apolenou Rychlíkovou a Zuzanou Šimůnkovou seriál pro webovou platformu ČT Novinářky a s Violou Ježkovou čtyřdílný radiodokument o cestě duše. 
 

Martin Dušek

 
Narozen v České Lípě. Absolvoval televizní žurnalistiku na FSV UK v Praze na pražské FAMU vystudoval obor dokumentární tvorba. Debutoval společně s Ondřejem Provazníkem celovečerním dokumentem Poustevna, das ist Paradies!, který byl oceněn na MFDF Jihlava jako nejlepší dokumentární film roku 2007 a poté byl navržen Českou filmovou a televizní akademií na Evropskou filmovou cenu 2009. Výběr z filmografie: Ženy S.H.R. (TV dokument s Ondřejem Provazníkem), Rozezlení (TV dokument), K oblakům vzhlížíme, Mein Kroj. Staříci jsou jeho hraným debutem, pod kterým je podepsán spolu s Ondřejem Provazníkem. V současné době pracuje na svém hraném filmu.
 

hosté masterclass // brno

 

Jiří Zykmund 

 
Jiří Zykmund je výtvarník, fotograf a režisér. Vystudoval fotografii na SUPŠ v Brně a následně kameru na pražské FAMU. Často se podílí na natáčení dokumentárních filmů a spolupracuje s Českou televizí. Věnoval se pedagogické činnosti v oblasti multimediální tvorby.
 

Erika Hníková 

 
Erika Hníková je česká dokumentaristka. Absolvovala Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU. Během studia na FAMU byly její filmy několikrát oceněny. Její absolventský film Ženy pro měny zaznamenal úspěch v kinosálech i na DVD a v roce 2004 získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Jejími dalšími počiny jsou filmy Sejdeme se v EurokempuNesvatbov nebo dokumentární cykly Svatby a Navždy svoji.
 

Jan Foukal


Jan Foukal vystudoval dokumentární tvorbu na FAMU. Je externím členem divadla Vosto5. Pod pseudonymem Johannes Benz představil v roce 2013 audiovizuální road movie Songs of the Open Road, inspirovanou Waltem Whitmanem. V roce 2014 vydal ve spolupráci se Supraphonem debutovou desku One Way Road. Je spoluzakladatelem labelu Tranzistor a iniciátorem aktivity Kino otevřeno, která se od roku 2009 zabývá rekultivací zavřených kin v Čechách. Natočil krátké dokumenty Ahoj Babu, Poslední přednáška Egona Bondyho a The Making Of a zhostil se vedlejších rolí ve filmech Jitky Rudolfové Zoufalci a Rozkoš. Debutoval s celovečerním filmem Amerika a nyní na svou premiéru čeká jeho nejnovější snímek Marťanské lodě. V současné době pracuje na snímku Zámek, ve kterém se byt stává jednou z hlavních postav.