Program pro veřejnost

Vedle workshopů pro vybrané účastníky pořádáme i veřejné filmové projekce, online diskuse a online streaming masterclassů předních dokumentárních tvůrkyň a tvůrců. S pozvanými hosty prozkoumáváme specifika dokumentárního přístupu ke světu, zabýváme se režijní prací s protagonisty,  etickými otázkami v dokumentární kinematografii, ale i praktickými možnostmi střihové skladby.

Masterclassy

Masterclassy jsou poučným a inspirativním prostorem pro všechny milovníky nejen dokumentární kinematografie. Přední dokumentární tvůrkyně a tvůrci představují svou tvorbu prostřednictvím filmových ukázek a edukativní moderace ze strany našich lektorů.

DISKUZE

V diskuzích se vedle filmu rádi věnujeme i dalším tématům, které ve společnosti aktuálně rezonují. Propojujeme tak svět filmu se širší společenskou debatou a rozšiřujeme si obzory tím, že zveme hosty i z jiných oborů.

Workshopy

Vedle diskuzí a masterclassů připravujeme také jedno- či vícedenní workshopy, které se více zaměřují na filmové dovednosti v praxi.

Distribuce filmů

Vaše filmy dostaneme na plátno! V letních měsících pořádáme promítání ve spolupráci s letními kiny v Praze a Brně či festivaly a kulturními akcemi po celé ČR. Je možné je zhlédnout jako předfilmy k aktuálnímu programu našich partnerů nebo v rámci kurátorovaných přehlídek. Kromě toho jsou vybrané filmy přístupné také na VOD portálu Dafilms.cz.

Aktuální program najdete v kalendáři a na našich sociálních sítích.

Prožijte poslední teplé večery na zahradě dejvické Klubovny a užijte si projekce s předfilmy z dílny My Street Films.

 

Komunitní zahrádka Mečislavka se na několik večerů mění v letní kino, kde se mohou setkávat jak všechny generace, tak krátké a celovečerní filmy.

14. 9. Projekt Babička (Bálint Révész, 2017) & Mi abuela (Karolína Šrámková, 2019)
 

Řehořova 33/39, Praha 3

V dlouhodobě opuštěném domě na pražském Žižkově najdete nyní pět pater kultury, včetně té filmové.
 
29. 8. Intimita – Pásmo filmů o osobních ztrátách, fobiích, odcizení, pátrání po smyslu života, možnostech komunikace i nedorozumění.
26. 9. Aktivismus – Pásmo filmů věnované tématu občanského i osobního aktivismu.

Tomkova a Klicperova ulice, Hradec Králové, 16. 9. 2023

V Centru uměleckých aktivit Hradce Králové uvidíte dvě smyčky krátkých My Street Filmů:
  • 14:30 – 16:00 Oceněné filmy (2014 – 2022)
  • 16:30 – 18:00 Dokumentaristé pro My Street Films (krátké filmy profesionálních dokumentaristů a lektorů MSF)
 
 

Konzultace s profesionálními filmaři

Novinkou letošního roku je nabídka online konzultací s našimi lektory – renomovanými dokumentárními tvůrci. Konzultovat můžete svůj námět, dramaturgii či střihovou skladbu vašeho filmu. Nabízíme vám možnost jak individuálních, tak i skupinových konzultací dle níže uvedeného schématu. Skupinové konzultace jsou určené pro dva až čtyři účastníky.

Individuální konzultace |  90 min | 1 500 Kč

Skupinové konzultace:

2 účastníci | 2 hodiny | 1 000 Kč na osobu
3 účastníci | 2,5 hodiny |  850 Kč na osobu
4 účastníci | 3 hodiny | 750 Kč na osobu
Úvodní pohovor pro orientaci a zaměření konzultace | 300 Kč

V rámci skupinových konzultací je nutné počítat s naplněním minimální kapacity pro stanovení termínu konzultace. Výběr lektora se odvine od tématu konzultace.

Jestliže si nejste jisti, co a jak konzultovat, či v jaké fázi tvorby filmu konzultace využít, pomůžeme vám ujasnit si váš záměr. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit.

UplynulÉ UDÁLOSTI

Letní kino na Pragovce

Pragovka Gallery, 8. 6. – 7. 9. 2023

I letos spolupracujeme s galerií Pragovka, a tak se před každou projekcí celovečerního filmu můžete těšit na krátký film z produkce My Street Films. Vstup je zdarma.
 
Seznam plánovaných projekcí:
8. 6. Žena na válečné stezce a Portrét klimatického žalu
15. 6. Mžitky a Nosičhoven In da Haus
22. 6. Proti přírodě a Johana
29. 6. Beuys
13. 7. KaprKód a Přechod
20. 7. O koních a lidech a Nositelé života
27. 7. Návštěvníci a Spojení
3. 8. Frank a Tinnitus
10. 8. Hranice odvahy a Vesnickej asfalt
17. 8. Chlapi nepláčou a Zkouška sirén
24. 8. Víkend na chatě a Žínky
31. 8. Osm hor a Ne,smysl
7. 9. 25 km/h a Tátův fichtl

Mariánské náměstí, Praha 1, 17. – 19. 8. 2023

Letní 3Kino promítá výběr nejvýraznějších středoevropských filmů posledních let, s předfilmy z dílny My Street Films.
 
17. 8. Pouta (Radim Špaček, 2009) & Ne,smysl (Michal Klukan, 2022)
18. 8. Zelenohorské události (Rafał Bryll, 2017) & Jména v seznamu (Anna Sochorová, 2022)
19. 8. Okupace (Michal Nohejl, 2021) & Žert (Arseniy Aleinik, Georgy Mezuev, 2022)
 

CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2

CAMP své letošní letní projekce věnuje filmům, které se dotýkají vody. Před projekcí celovečerního filmů se můžete těšit na náš krátký film, rovněž s tématem vody.
 
1. 8. Kde zpívají raci (Olivia Newman, 2022) & Transformace / Výpary / Melanosis (Michal Kindernay, 2017)
15. 8. Jak utopit doktora Mráčka (Václav Vorlíček, 1974) & Kohoutková (Veronika Lišková, 2015)
 
 
 

Promítání v osvěžovně

Táborská osvěžovna (Johannes Cyder), Bechyňská 3174, Tábor

Letos poprvé zamíříme o prázdninách do Tábora, kde uvidíte výběr našich krátkých filmů poskládaných do tematických bloků:

13. 7. – Paměť
20. 7. – Portrét
27. 7. – Intimita

Kino Světozor, Praha, 12. 6. 2023, 18:30

Masterclass Mariky Pecháčkové a Víta Klusáka přiblíží proces vzniku jejich společného dokumentárního filmu Velké nic (2023). Jak se vyvíjí námět, který přinesou neočekávané okolnosti? Jak všudypřítomná omezení či nepředvídatelné chování společnosti ovlivnily podobu filmu? Jaká rychlá rozhodnutí bylo třeba udělat? A jak se vyvíjelo stylové uchopení filmu v režisérském tandemu?

Kino Art, Brno, 17. 5. 2023, 20:15

Kateř Tureček se věnuje dokumentární režii, pedagogice a aktivismu. Posledním filmem Kateř je snímek LIDI (2022), který je prvním českým trans* filmem natočeným z perspektivy trans* člověka. Ve své přednášce přiblíží hledání adekvátního filmového výrazu odrážejícího tabu v osobní, potažmo společenské rovině v souladu s uměleckou fascinací, etickou filmovou praxí a zvědomováním nástrah otevření se veřejnosti s vlastní intimitou.

Centrum PANT, Ostrava, 15. 5. 2023, 18:30

Jindřich Andrš je režisér a producent dokumentárních filmů. Jeho oceňovaný celovečerní debut Nová šichta (2020) je intimním časosběrným dokumentárním portrétem propuštěného horníka, který se rozhodl překvalifikovat na programátora. Ve své masterclass bude Jindřich promítat ukázky filmů a mluvit o své autorské cestě, o dramaturgickém vývoji svých filmů, přiblíží aspekty specifické práce s postavou jakožto ústředním nositelem filmového vyprávění, či odhalí další tvůrčí možnosti a postupy, které natáčení dokumentárních filmů nabízí.

Promítání nejnovějších krátkých My Street Filmů původem z Brna.

K 10. narozeninám jsme si nadělili malý festival krátkých filmů v Pidikině v holešovickém Vnitroblocku. Nechte se inspirovat našimi nejoblíbenějšími My Street Filmy poslední dekády a potkejte se s těmi, kdo pro vás připravují unikátní filmové workshopy, masterclassy oceňovaných dokumentárních tvůrců a projekce na zajímavých místech v Praze, Brně i dalších městech.

PÁTEK 14. DUBNA, 19:00
• 10 let My Street Films | Oceněné filmy | Výběr toho nejlepšího, co vzniklo na workshopech MSF 2014-2022.
• Setkání otevřené všem, kdo byli u toho, nebo by nás rádi poznali.

SOBOTA 15. DUBNA, 16:00 a 19:00
• Paměť | paměť míst i lidí, ubíhající čas a mizející svět; filmy zobrazující proměňující se historii míst, ale i osobní příběhy o vzpomínání i zapomínání.

NEDĚLE 16. DUBNA, 16:00 a 19:00
• Intimita | niterné filmy o osobních ztrátách, odcizení, pátrání po smyslu života, možnostech komunikace i nedorozumění.

PONDĚLÍ 17. DUBNA, 16:00 a 19:00
• Aktivismus | globální oteplování, proměna krajiny, mizející světy jako palčivé fenomény dnešního světa; a film jako nástroj osobní angažovanosti. Filmy o událostech, na kterých záleží.

ÚTERÝ 18. DUBNA, 16:00 a 19:00
• Portrét | jemné filmové portréty, pohledy do nitra inspirativních lidí.

STŘEDA 19. DUBNA, 16:00 a 19:00
• Dokumentaristé pro My Street Films – přední čeští tvůrci a lektoři workshopů MSF natočili krátké filmy inspirované životem „své ulice“. Filmy Bohdana Bláhovce, Iva Bystřičana, Veroniky Liškové, Lindy Kallistové Jablonské, Martina Duška, Rozálie Kohoutové, Tomáše Luňáka, Jana Látala a dalších.