Lektorstvo 2024: Kdo povede letošní workshopy?

Autor
Datum

Věříme, že workshopy My Street Films fungují v první řadě díky skvělým lidem, kteří pro vás v několika skupinových setkáních postupně odhalují tajemství filmové tvorby. A máme radost, že se nám i letos podařilo přizvat ke spolupráci přední české dokumentaristy*ky, kteří*ré v autorských dvojicích povedou naše filmové dílny v Praze, Brně a Ostravě. Seznamte se!

•PRAHA•

Tereza Reichová ~ dokumentaristka a pedagožka na pražské FAMU. V současnosti připravuje dva filmy o proměně školního vzdělávacího systému a o potřebě psychologické péče pro dospívající. Spolu s Violou Ježkovou natáčí také radiodokumenty.
Jan Sacher ~ lektor a filmový režisér, kameraman a střihač. Jeho nejznámějším filmem je CERN neboli Továrna na absolutno (2010), dokumentující nejrozsáhlejší výzkumné centrum částicové fyziky na světě.

•BRNO•

Kateř Tureček ~ věnuje se dokumentární režii, pedagogice a aktivismu. Posledním filmem Kateř je mozaika LIDI (2023), první český trans* film natočen z perspektivy tran* člověka.
Barbora Sliepková ~ vedle lektorské práce se věnuje tvorbě autorských dokumentárních filmů, rozhlasových a fotografických projektů. Její celovečerní debut Čiary (2021) získal na MFDF Ji.hlava hlavní cenu v sekci Opus Bonum.

•OSTRAVA•

Ivo Bystřičan ~ filmový dokumentarista, kromě psaní a režie se zabývá i kamerou a střihem. Jeho posledním autorským filmem jsou Neviditelné krajiny (2022), vítěz AFO58. Pro Českou televizi natočil dokumentární série Česko na drogách, Industrie či Dějiny neposlušnosti.
Marika Pecháčková ~ točí dokumenty pro Českou televizi, píše rozhovory pro časopis Heroine, natáčí radiodokumenty pro Český rozhlas. Spolu s Vítem Klusákem natočila celovečerní dokument Velké nic (2023).

Více o lektorech*kách a programu workshopů najdete na stránce Workshop.