Letní filmová škola: zveme na debatu Jak učit umění

Autor
Datum

Letos poprvé se oficiálně účastníme industry programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti a zveme na diskuzi Jak učit umění. Debata je určená odbornému publiku i široké veřejnosti. O změnách na vysokých uměleckých školách promluví Adéla Komrzý, Jindřich Andrš a Tomáš Vaněk, moderuje Jan Strejcovský.

Diskuze Jak učit umění bude sledovat aktuální proměny na vysokých uměleckých školách a to jak z perspektivy samotných institucí a jejich pedagogů, tak z pohledu studentů a jejich měnících se potřeb a očekávání. Debaty se zúčastní Adéla Komrzý, režisérka snímku Zkouška umění (oceněného na letošním ročníku MFF Karlovy Vary), dokumentarista a studentský ambasador na FAMU Jindřich Andrš, společně s Tomášem Vaňkem, pedagogem a rektorem AVU v letech 2014-2022. Moderace se zhostí Jan Strejcovský, sám absolvent Katedry dokumentární tvorby na FAMU a autor dokumentárního filmu o současné umělecké scéně s názvem Má to cenu?.

Diskuze se koná 31. července 2022 od 18.00 hodin v Klubu kultury – Salonek 3. Událost najdete na naší facebookové stránce i na webu Letní filmové školy v Uherském Hradišti