My Street Films 2023: Živě a společně

Autor
Datum

Všechny workshopové filmy jsou už dávno hotové a ty vítězné mají za sebou už první festivalové projekce. Desátý ročník My Street Films ale stále ještě čeká na své oficiální zakončení a vy můžete být u toho! Přijďte na naši filmovou oslavu, které se koná v sobotu 18. listopadu od 18 hodin.

Kromě krátkých filmů tu uvidíte i jejich autory*ky, stejně jako letošní lektorstvo, bez jejichž pomoci by většina filmů možná ještě zůstávala u samotného nápadu. Seznámit se můžete také se samotným organizačním týmem, který zpravidla není příliš vidět, ale z každého dokončeného filmu se raduje spolu s vámi. Tímto sobotním večerem se také pomalu loučíme s žižkovským kulturním centrem prostor39, který nabídl střechu nad hlavou našim projekcím, ale sám ke konci letošního roku bohužel ukončuje provoz.

Těšit se můžete na projekce filmů, které se zrodily na letošních filmových workshopech, plus na oceněný krátký film MEZI…, který vznikl bez naší podpory:

PRAHA
Ve tmě – Aneta J.
Zvon – Antonín Matějovský
Místa – Drahomíra Stínilová
Velký holky – Jaroslava Tomanová
Qirim – Kateryna Khramtsova
Zlom vaz! – Lucie Vrtalová
Dialogy z Poti – Nika Datiashvili
Hledá se básník – Pavlína Hůževková

BRNO
Vlakování – František Ponzer
V jednom světě, vesmíru – Klára Maliňáková, Marta Sýkorová
Smutek antropocénu – Lenka Veselá
Komunita – Lucie Galatíková
Brno-Zábradlí – Lucie Pozníková
Babička Anička – Natálie Hanělová

OSTRAVA
Love You More – Áda Kačmařík
Peklo Bad Trip Ráj – Anna Rotreklová
Neviditelní – Kateřina Matulíková

OSTRAVA – MIMO WORKSHOP
Bao Long Lý – Mezi…

Do prostor39 se s námi budete moci vrátit ještě v úterý 28. listopadu, kdy tu budeme promítat pásmo krátkých filmů věnovaných tématu paměti, ať už se jedná o paměť míst nebo lidí, snahu o zachycení ubíhajícího času nebo mizejícího světa. Vybrané filmy zobrazují proměňující se historii míst, ale i osobní příběhy o vzpomínání i zapomínání. Tak nezapomeňte přijít a na viděnou na Žižkově!