Nová sezóna: Jarní projekce v Praze, Brně a Ostravě

Autor
Datum

Jarní sezóna je pomalu tady a my máme radost, že ji zahajujeme projekcemi v Praze, Brně a Ostravě. Objevte s námi nejčerstvější výběr krátkých filmů a inspirujte se pro letošní soutěž námětů. Kde se potkáme?


PRAHA ~ Námět je začátkem filmu
25. března 2024 od 20:00, Kampus Hybernská

Filmový večer vám pomůže s hledáním inspirace, ať už pochází z otázek, na které jsme ještě nenašli odpověď, z tématu, kterému se nedostává dost pozornosti, nebo z nás samotných. Objevte filmový námět jako začátek – experimentu, tvorby, vlastní cesty k filmu.

BRNO ~ Citlivé sondy (z Brna)
25. března 2024 od 19:00, Kino Art

Objevte s námi něco nového: filmové debuty amatérských tvůrců o tématech, na kterých záleží – o překážkách ve veřejném prostoru, o úzkostech a citlivosti, diverzitě i fascinacích. Filmové pásmo představí výběr krátkých dokumentárních filmů, které vznikly na našem loňském workshopu v Brně, včetně oceněných snímků Brno-Zábradlí (Lucie Pozníková) a Smutek antropocénu (Lenka Veselá).

Projekce probíhá ve spolupráci s festivalem Jeden svět v Brně.

OSTRAVA ~ Krátké filmy (nejen) z Ostravy
27. března 2024 od 19:30, Minikino Ostrava

Ostravské pásmo filmů pojednává o hraničních zkušenostech, lidech na okraji i neomezených hranic jinakosti a identity. Nekonvenční krátké dokumenty přijdou osobně uvést jejich autoři*rky. Program doplní nejpovedenější filmy loňského ročníku z pražské a brněnské dílny.