Poznejte porotce My Street Films Award 2022

Autor
Datum

Soutěž filmů My Street Films Award uzavíráme již ve středu 21. září 2022. Stejně jako v loňském roce zasedne vedle odborné poroty také porota studentská. Kdo vybere nejlepší My Street Filmy roku 2022, které se v říjnu představí v premiérovém uvedení na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava?

Odborná porota

Šimon Holý vystudoval režii na FAMU a natočil dva celovečerní filmy Zrcadla ve tmě a A pak přišla láska…, které byly zařazeny do soutěží na festivalu v Karlových Varech. Za film Zrcadla ve tmě byl nominován v kategorii Objev roku na Cenu filmových kritiků. Zároveň moderuje pořad Kompot a proudové vysílání na stanici ČRo Radio Wave, pro kterou vytvořil dvě řady úspěšného podcastového seriálu Zkouškový a hranou sérii Rozchod. Kromě toho se věnuje hudbě různých žánrů, včetně té filmové (Rodinný film nebo Parádně pokecal, je spoluautorem hudby k filmu Všechno bude, za který byli společně s Monikou Omerzu Midriakovou a Pawlem Szamburskim nominováni na Českého lva). Šimon Holý byl v loňském roce hostem naší diskuze Tvorba jako cesta z krize.

Adéla Komrzý studovala dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2020 absolvovala magisterské studium dokumentární tvorby na FAMU. Její nejnovější film Zkouška umění (2022) byl oceněn na letošním ročníku MFF Karlovy Vary. Největší úspěchy ovšem dosud sklízela se svým celovečerním dokumentárním snímkem Jednotka intenzivního života (2021), který získal Českého lva, Cenu české filmové kritiky i Cenu Pavla Kouteckého. Mezi další pozoruhodné filmy patří její bakalářský film Výchova k válce, který měl premiéru v soutěžní sekci Česká radost na MFDF Ji.hlava 2016 a následně byl promítán na mnoha mezinárodních festivalech (Jeden svět, Doclisboa, ZagrebDox, goEast a dalších.). Za film následně získala hlavní cenu Andreje “Nikolaje” Stankoviče. Adéla Komrzý letos vedla naši masterclass s názvem S bolestí druhých před kamerou.

Viola Ježková vystudovala teologii na Evangelické teologické fakultě UK a dokumentární tvorbu na FAMU. V současnosti se věnuje psychoterapii, lektorování a výuce na FAMU. Pět let působila jako dramaturgyně radiodokumentů ČRo pro stanici Vltava. Je autorkou snímků Nejenom na nohou, ale i na zadních (Milan Balabán) (2009) a Tělo mého těla (2012), se kterým vyhrála soutěž nejlepší dokument FAMUFESTu. Její poslední film Všechno má svůj čas byl oceněn Zvláštním uznáním poroty České radosti MFDF v roce 2017. V předchozích letech působila jako lektorka My Street Films workshopů.

 

Studentská porota

Eliška Soukupová vystudovala Filmovou vědu a Sociální antropologii na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti studuje magisterský studijní program MISH se zaměřením na filmovou vědu na Jagellonské univerzitě v Krakově. V loňském roce reprezentovala Českou republiku v projektu 27 Times Cinemas, v jehož rámci byla součástí poroty na festivalu Giornate degli autori během 78. ročníku MFF v Benátkách. V letošním roce působila jako ambasadorka Lux Audience Awards a také  se podílela na výběru filmů pro letošní ročník festivalu Giornate degli autori.

 

Barbora Aradská v minulosti studovala umění a design, dále pokračovala ve studiích Filmové vědy na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a Katedry dokumentární tvorby FAMU. Svůj zájem o film doplňuje o praktické dovednosti, ať už je to práce na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava či absolvování workshopu My Street Films (je autorkou snímku Čistota půl zdraví). V současné době je součástí audiovizuální platformy TPS Remízek, která vytváří produkční a technické zázemí pro nezávislé tvůrce.

 

Michaela Profeldová studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zajímá se o herectví a je jí blízký svět studentských filmů. Dále se věnuje sportu, tanci a hře na hudební nástroje.