Projekce v Brně: Kdopak vám dal hlas

Autor
Datum

Ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně vám přinášíme výběr krátkých filmů o lidech a tématech, o nichž možná příliš často neslyšíme a tedy ani nepřemýšlíme. Pojďme se seznámit a strávit společný večer bez předsudků, pomýlených očekávání a (sebe)lítosti. Přidejte se k naší facebookové události a těšte se spolu s námi na tyto filmy:

Petr Jedlička. Quirin: Osudu navzdory (2021)
Projekci uvede autor snímku se svým bratrem – dvojčetem, o němž krátký film pojednává. Starší z bratrů, Quirin, utrpěl závažné poranění při porodu, a lékaři mu tehdy nedávali velkou naději na přežití. Osudu, lékařům i socialistické soudružce učitelce navzdory ovšem žije naplněný život, k čemuž mu pomáhá velké úsilí rodiny.

Nikola Balajková: On (2021)
Zdeněk a Lenka jsou dva lidé, kteří se navzájem našli, avšak geneticky se k sobě nehodí. Snímek je příběhem rodiny, v níž se dědí vzácné onemocnění.

Jakub Volák: Co jsi říkal (2020)
Krátký film věnovaný propojování světů slyšících a neslyšících, ať už jde o svět „tam venku“ nebo obyčejné domácí soužití.

Barbora Aradská: Čistota půl zdraví (2020)
Film, v němž se potkává úzkostná porucha a hygienická čistota. Vaše ruce, které již zapomněly na dennodenní dezinfekci, by mohly vyprávět.

Viktorie Aldabagh: Hledej dva rozdíly (2021)
Viktorie vyrostla v rodině, kde oba rodiče pocházejí z jednovaječných dvojčat. Kdo jsme „my“?

Anna Ouřadová: E.A.H. e.a.h. eah (2018)
Příběh mimořádného člověka E. A. Hrušky a nevšední adopce jeho hrobu, o nějž se nikdo nestaral.