Studentská porota // MSF AWARD

Autor
Datum
Představujeme vám naši úplně první studentskou (a celou holčičí) porotu! Letos poprvé bude v rámci My Street Films Award udělena cena studentské poroty. Tento snímek, stejně jako další tři vítězné, poputuje na Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Ji.hlavě, kde bude mít svou světovou premiéru. 
👩 Kate – Jmenuju se Katka, jsem studentka 4. ročníku Multimédií na VŠE. Těžko říct, jestli bych si dokázala představit život bez takového druhu umění jako je film. Ráda koukám na ně, natáčím a i jezdím na filmové festivaly. Rok zpátky jsem začala točit dokumentární film, ale kvůli pandemii jsem bohužel musela natáčení přerušit, ale už v říjnu plánuju pokračovat.
👩 Stáňa – Studuji na katedře filmových studií na UK, pracuji jako vlakvedoucí u ČD, ve svém volném čase se věnuji audiovizuální tvorbě. Natočila jsem například krátký dokument o mém kamarádovi výpravčím v provozu. Vytvořili jsme si s přáteli takovou platformu pro srandičky, jmenuje se Televize Páteř. Baví mě experimenty a různé audiovizuální hříčky. Jinak ráda chodím na dlouhé procházky a koukám na svět okolo.
👩 Alžběta – Nadcházející září budu nastupovat na VOŠH, obor Činoherní herectví a moderování. Vystudovala jsem francouzské bilingvní gymnázium se zaměřením na literaturu a humanitní předměty. O divadelní tvorbu se zajímám od mého útlého dětství a o tvorbu filmovou od brzkého dospívání. Dokument mne zajímá už více než rok.
👩 Eva – Letos jsem odmaturovala na gymnáziu a od září začnu studovat na Masarykově univerzitě obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury se Sociální pedagogikou jako vedlejším oborem. Pokud se mi naskytne příležitost, tak ve volném čase dobrovolničím na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.
👩 Tatiana – Aktuálne nastupujem do prvého ročníka teórie a dejín filmu a audiovizuálnej kultúry na MUNI v Brne, posledný rok som však študovala žurnalistiku a medzinárodné vzťahy. Aj to možno hovorí o tom, že som veľmi zvedavý človek, ktorý rád skúma svet v širších súvislostiach, a ideálne optikou umenia, ktoré je môjmu srdcu blízke. Čím som staršia, tým viac ma baví aj dokumentárna tvorba, ktorú považujem osobne za veľmi náročnú, a zároveň o to viac spoločenský zaslúžnú.