Vítězné filmy míří do Jihlavy

Autor
Datum

Nejlepší My Street Filmy roku 2022 uvidíte v premiéře na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Na festival mají namířeno i jejich tvůrci, kteří získávají unikátní šanci představit svůj film na jednom z předních evropských dokumentárních festivalů. Kde nás uvidíte?

Tereza Plavecká: Přechod
středa 26. 10. 2022, 22:00
Kino Dukla – Reform

Vítězný snímek roku 2022 je osobním filmovým vykročením k přechodu pro chodce, kde před 20 lety auto srazilo dvaačtyřicetiletého muže, autorčina otce. Snímek ocenila jak odborná, tak studentská porota.

Daniela Peterová: Vidím míček tak házím
sobota 29. 10. 2022, 19:30
Kino DKO I

Na druhém místě se umístil animovaný snímek věnovaný žonglování pro seniory. Porota film vybrala právě pro zajímavou práci s animací, která není pro My Street Films zcela typická.

Michal Klukan: Ne,smysl
pátek 28. 10. 2022, 10:00
Kino DKO I

Třetí místo získal Michal Klukan, který se ve svém krátkém filmu snaží pochopit vlastní potřebu tvorby a sebevyjádření, což jej dovádí až k otázkám o smyslu života.

Viktor Strmiska: Nosičhoven in da Haus
pátek 28. 10. 2022, 17:00
Horácké divadlo – Velká scéna

Zvláštní uznání poroty získal krátký film o vernisáži Hnusných obrazů. Cílem autora bylo událost zachytit podobně hnusným a někdy i trochu vtipným způsobem, což se mu v očích poroty podařilo.

Online uvedení

Po festivalových projekcích bude následovat program Ji.hlava online, která bude přístupná od 30. října do 13. listopadu 2022. Zde budou kromě vítězných snímků k vidění i ostatní filmy přihlášené do soutěže My Street Films Award. Vítězné snímky získávají rovněž distribuční podporu streamovací platformy Dafilms.cz, která je známá svou bohatou nabídkou dokumentární tvorby, doplněnou o kvalitní hrané snímky. Filmy zveřejňujeme také na webu My Street Films v sekci Filmy, kde kromě krátkých autorských či studentských snímků najdete také záznamy masterclassů s předními filmovými profesionály.