Jak na to

Jak na to

1. Podívejte se, jaké filmy už vznikly a odkud jsou.

2. Natočte svůj vlastní krátký film o místě a lidech, který chcete ukázat.

3. Film nám zašlete a my ho po schválení umístíme na mapu.

4. Máte skvělý nápad na film, ale nevíte si rady, jak ho vyprávět nebo natočit? Zašlete nám námět a vyhrajte spolupráci známého českého režiséra

5. Zasláním filmu soutěžte o výjimečné ceny a obohaťte příběhem z vaší ulice mezinárodní filmovou mapu.

Pravidla soutěže My Street Films 2019 (dále jen Soutěž)

Do Soutěže mohou být zařazeny pouze:

  • filmy přihlášené v souladu s Podmínkami do 23. 9. 2019, 23:59:59 hod.
  • filmy se stopáží maximálně 10 min.
  • dokumentární filmy (portréty, reportáže, eseje, básně, ad.), filmy hrané natočené dokumentární metodou nebo s dokumentárním aspektem v příběhu, a současně
  • filmy pojednávající o místě, které je dohledatelné na mapě České republiky, aby mohly být zveřejněny na online filmové mapě.

Výlučně Pořadatel Soutěže je oprávněn závazně rozhodnout, které filmy splňují uvedené podmínky pro účast v Soutěži.

Za účastníky Soutěže budou považovány zásadně osoby, které filmy v souladu s těmito pravidly přihlásily do Soutěže. Je výlučnou povinností účastníků Soutěže vypořádat na vlastní náklady a odpovědnost případná práva jakýchkoliv třetích osob na filmech váznoucí (např. další spoluautoři filmu, autoři děl audiovizuálně užitých ve filmu atd.), resp. jakékoliv nároky takových osob.

Pořadatel Soutěže vybere výherce soutěže prostřednictvím jím určené odborné poroty.

Porota Soutěže ocení 3 nejlepší filmy. Porota bude při hodnocení filmů brát zejména v potaz míru kreativity, originality a profesionality. 

Pořadatelem Soutěže určený výběr z nominovaných filmů bude uveden ve festivalové premiéře na MFDF Ji.hlava, v pražské premiéře na Filmovém festivalu Den Architektury, a dále bude promítán v rámci Zažít město jinak a dalších projekcích v ČR i v zahraničí dle uvážení pořadatele Soutěže.

Výhry v Soutěži:

Výherci dostanou industry akreditaci na MFDF Ji.hlava a mezinárodní distribuční podporu na DAFilms.cz.

Ze Soutěže budou vyřazeny veškeré filmy nesplňující Podmínky a současně Pravidla této Soutěže, potažmo soutěžící, kteří tyto filmy do Soutěže přihlásili. Ze Soutěže budou dále vyřazeni jacíkoliv soutěžící, u nichž bude mít pořadatel Soutěže podezření na nezákonné, nečestné nebo nekalé jednání v souvislosti s účastí v Soutěži. Pořadatel Soutěže je soutěže oprávněn závazně a s konečnou platností rozhodnout jakékoliv sporné otázky týkající se této Soutěže.

 

Pořadatelem Soutěže je spolek My Street Films, z. s., se sídlem Vodičkova 704/36, Nové Město, 110 00 Praha 1, IČ: 046 75 843.