Příběhy věcí, které se dají najít při procházkách se psem po jihlavském sídlišti. Film reflektuje naši společnost a hledá odpověď na otázku, v jakém okamžiku se pro nás věci stávají bezcennými.
Olga Sedláčková
Můj dokumentární film je záznamem jednoho tenisového turnaje, který pořádá spolek ATTour pro amaterské hráčky na vstupní úrovni tenisových dovedností. Film ukazuje jak hráčky ve vyšším věku, některé již babičky, dokáží s plným nasazením a zájmem o věc bojovat o každý míček na tenisovém turnaji
Jakub Volák
Neslyšící Pepa se rád pohybuje ve společnosti slyšících lidí. Informace se k němu ale dostávají těžce a kostrbatě. Každodenní nedorozumění jsou i v komunikaci s jeho slyšícím přítelem Jakubem. Ten se snaží naučit znakový jazyk, ale kvůli své netrpělivosti nedokáže Pepovi dostatečně porozumět. V čem se mohou oba světy propojit?
Barbora Aradská
Snímok Čistota pol života pojednává o úzkostnej poruche, zobrazuje konfrontáciu a hľadá krásu v strachu.
Barbora Venclová
Krátký film o vyrovnávání se s vlastním obrazem a nepovedeným vztahem skrze deníky obou zúčastněných.
Olga Srstková
Film představuje úvod do problematiky (zne)užívání umění pro developerské projekty v Praze, odborně přezdívaný jako „developerský artwashing“, v kontextu městské politiky a veřejného prostoru.
Šimon Godola
Cílem tohoto filmu je zjistit, jak se tak historicky významná budova, jakou je uherskohradišťská věznice, promítá do životů lidí, kteří ji mají celý den na očích – tedy žáci a učitelé SUPŠ UH a zda je nějak ovlivňuje. Na konkrétním příkladu se tak film pokouší demonstrovat význam památek jako takových.
Ondřej Lidický
Vědecko-popularizační snímek, který nastiňuje, jak by mohl uvažovat nádor, kdyby myslel. Ve fiktivním rozhovoru pan Tumor vypráví o své velice úspěšné kariéře v budování vlastního byznysu. S nadsázkou a špetkou humoru je tak popsán vývoj nádorového onemocnění v různých jeho fázích.
Iva Chvojková Růžičková
O charismatickém mystikovi z Chomutova, který se stal mým přítelem, učitelem a průvodcem v otázkách věčnosti a lidského bytí.
Radek Ševčík
Fragment minulosti uvězněný za dveřmi garáže podněcuje ke vnímání toho, co bylo vedle toho, co je.
Jakub Prašivka
Policejní hlídky, soukromá bezpečnostní agentura a vojenské stany, tak vypadalo “stanové městečko” zřízené na jaře k internaci osob bez domova pozitivní na Covid 19. Bylo nutné přistoupit k tak drastickému řešení situace? A jak stejný problém vyřešíme napodruhé?
Kateřina Konrádová
“Fichtl”, “pincek” nebo taky “pionýr”: co když se otec a dcera rozhodnou natočit film o zaprášeném motocyklu? Film o filmu, o pionýrech, o jednom vztahu.
Markéta Janků
Jakým způsobem se proměňuje chování společnosti v dobách krize? Kolik jsme ochotni obětovat pro svou bezpečnost? Do jaké míry nás v době koronavirové krize v Čechách a na Slovensku ovládl strach nebo panika? A kde jsme nacházeli viníky samotné existence krize? Dokumentární film se prostřednictvím tří příběhů pokouší o úvahu nad lidskou malostí, která se ospravedlňuje zájmem o vydobytí bezpečnosti.
Barbora Sommersová
Zkoušet denně štěstí, buď auto zastaví nebo ne. Prostor okolo červeného zábradlí na Výstavišti se každým dnem obměňuje, i když zdánlivě je to více jak 20 let stejné.