Program pro veřejnost

Vedle workshopů pro vybrané účastníky pořádáme i veřejné filmové projekce a diskuzemi s předními dokumentárními tvůrkyněmi a tvůrci. Organizujeme filmové přehlídky a promítání filmů, jež vznikly v dílnách My Street Films. Připravujeme jednodenní či vícedenní workshopy na filmových festivalech v ČR, které se zaměřují na rozličné filmové dovednosti v praxi.

PROJEKCE S DEBATAMI

Pořádáme veřejné filmové projekce s diskuzemi s předními dokumentárními tvůrkyněmi a tvůrci. S pozvanými hosty prozkoumáváme specifika dokumentárního přístupu ke světu, zabýváme se režijní prací s protagonisty, etickými otázkami v dokumentární kinematografii. Režisérky a režiséři přiblíží počáteční motivace, rozdílné tvůrčí možnosti, podmínky natáčení i autorská rozhodnutí ve střižně i mimo ni. Otevíráme dialog mezi širokou veřejností a filmovými tvůrci*tvůrkyněmi. Dáváme prostor pro sdílení i zvědavost.

Masterclassy

Masterclassy jsou poučným a inspirativním prostorem pro všechny milovníky nejen dokumentární kinematografie. Přední dokumentární tvůrkyně a tvůrci představují svou tvorbu prostřednictvím filmových ukázek a edukativní moderace ze strany našich lektorů.

Distribuce filmů

Vaše filmy dostaneme na plátno! V letních měsících pořádáme promítání ve spolupráci s letními kiny či festivaly a kulturními akcemi po celé ČR. My Street Filmy je možné zhlédnout jako předfilmy k aktuálnímu programu našich partnerů nebo v rámci kurátorovaných přehlídek. Kromě toho jsou vybrané filmy přístupné také na VOD portálu Dafilms.cz.

Aktuální program najdete v kalendáři a na našich sociálních sítích.

Pop-up Workshopy

Kromě projekcí a diskuzí připravujeme také jedno- či vícedenní workshopy, které se zaměřují na filmové dovednosti v praxi. Realizujeme různorodé tematické i formální filmové cvičení jak pro mladé návštevnictvo filmových festivalů, tak pro širokou veřejnost.

Konzultace s filmaři a filmařkami

Využijte online konzultace s našimi spolupracujícími lektory a lektorkami – renomovanými dokumentárními tvůrkyněmi a tvůrci. Konzultovat můžete svůj námět, dramaturgii či střihovou skladbu vašeho filmu. Nabízíme vám možnost jak individuálních, tak i skupinových konzultací dle níže uvedeného schématu. Skupinové konzultace jsou určené pro dva až čtyři účastníky.

Individuální konzultace |  90 min | 1 500 Kč

Skupinové konzultace:

2 účastníci | 2 hodiny | 1 000 Kč na osobu
3 účastníci | 2,5 hodiny |  850 Kč na osobu
4 účastníci | 3 hodiny | 750 Kč na osobu
Úvodní pohovor pro orientaci a zaměření konzultace | 300 Kč

V rámci skupinových konzultací je nutné počítat s naplněním minimální kapacity pro stanovení termínu konzultace. Výběr lektora*ky se odvine od tématu konzultace.

Jestliže si nejste jisti, co a jak konzultovat, či v jaké fázi tvorby filmu konzultace využít, pomůžeme vám ujasnit si váš záměr. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit.

UplynulÉ UDÁLOSTI

30. července 2024, 10:00 – 12:00, HUB 123 (Uherské Hradiště)

Ve spolupráci s NaFilM pořádáme jednodenní workshop hledající polohu krátkého dokumentárního filmu vytvořeného přímo pro Instagram. Workshop povede dokumentarista, herec a hudebník Jan Foukal. Kapacita workshopu je 5 osob. Věk: 16 – 26 let.
Nutná rezervace na e-mail adela.mrazova@nafilm.org.

Kolbenova 923/34 A, Praha 9

Tradiční letní projekce na Pragovce probíhaly každé úterý po setmění a jejich zastřešujícím tématem byl růst a půst. Promítali jsme v multifunkčním prostoru Red Bull MaxSpace, vstup byl zdarma.

Program:

16. 7. Žena na střeše + krátký film Místa
23. 7. Boylesque + krátký film Co dělat, když vlaky projíždí
30. 7. Who am I + krátký film Ve jménu bezpečnosti
6. 8. Balón + krátký film ČHOS
13. 8. Zóna zájmu + krátký film Brno – zábradlí
20. 8. Anatomie pádu + krátký film Ve tmě
27. 8. Láska mezi regály + krátký film Hledá se básník
3. 9. Pozor, padá SNG! + krátký film Mi abuela
10. 9. Chybění + krátký film Qirim

Clam-Gallasův palác, Mariánské náměstí, Praha 1

Na nádvoří barokního Clam-Gallasova paláce (na rohu Mariánského náměstí a Husovy ulice) se v létě 2024 zabydlela letní scéna 3Kino, která představila aktuální filmy ze střední Evropy, spolu s krátkými filmy z dílen My Street Films.

Program:

Čtvrtek 4. 7., 20:00
Alma a Oskar (Dieter Berner, 2022)
Krátký film MSF: Absentujúce vzory (Lívia Valková, 2021)

Sobota 13. 7., 20:00
Film: Daaaaaalí! (Quentin Dupieux, 2023)
Krátký film MSF: Eva a Lucie (Dana Balážová, 2022)

Čtvrtek 18. 7., 20:00
Film: Táhněte do Moskvy! (Micha Lewinsky, 2020)
Krátký film MSF: Místa (Drahomíra Stínilová, 2023)

Sobota 27.  7., 20:00
Film: Boromini a Bernini – výzva k dokonalosti (Giovanni Troilo, 2023)
Krátký film MSF: Mi abuela (Karolína Šrámková, 2019)

Přímo na Mariánském náměstí ve spolupráci s Městskou knihovnou navíc uvidíte dva zásadní polské filmy, opět v doprovodu krátkých My Street Filmů.

Pátek 26. 7., 21:00
Film: Popel a démant (Andrzej Wajda, 1958)
Krátký film MSF: Qirim (Kateryna Khramtsova, 2023)

Pátek 2. 8., 20:45
Film: Město 44 (Jan Komasa, 2014)
Krátký film MSF: Messestraße Elf (Lenka Kerdová, 2016)

Hybernská 4, Praha 1

Kampus Hybernská je centrem kultury, inovací, vědy a vzdělávání v srdci Prahy.

19. 2. Urban Stories

Pásmo krátkých filmů o místech a emocích – o vnitřních i vnějších transformacích, o niterných ztrátách a úzkostech, nebo o instinktivním pohybu městskou džunglí a překážkách, které lze zdolat snad jedině saltem vzad.
 
Promítali jsme šestici krátkých filmů:
Venkovskej asfalt (Petr Žemla, 2021)
Spojení (Marie Sieberová, 2021)
Nesmysl (Michal Klukan, 2022)
Invaze (Veronika Poslední, 2023) (film nevznikl na workshopech MSF; účastnil se soutěže MSF Award)
Brno – Zábradlí (Lucie Pozníková, 2023)
Přechod (Tereza Plavecká, 2022)

3. června 2024, 18:00, Kino Pilotů (Praha)

Po projekci dokumentárního filmu Grety Stocklassa bude následovat přednáška přibližující okolnosti vzniku filmového portrétu švédského emeritního diplomata Hanse Blixe. Režisérka představí detaily vzniku filmu, nástrahy dlouhodobého natáčení v době pandemie i tvůrčí dilemata. Jak pokládat správné otázky? A jak se vypořádat s „mluvící hlavou“?

13. června 2024, 18:00, Kino Art (Brno)

Moderovaná přednáška Kateřiny Dudové přiblíží proces vzniku jejího nejnovějšího filmu. Bude se týkat ohledávání míry osobního přístupu k protagonistům, užití nadsázky jako prostředku vyrovnání se s těžkými tématy, nebo o nových možnostech kinematografické autenticity.

13. června 2024, 19:30, Minikino (Ostrava)

Režisérka Apolena Rychlíková přiblíží detaily vzniku filmu o pracovní migraci a ekonomickém vykořisťování. Bude mluvit o tvůrčích postupech a nástrahách spojených s užitím skryté kamery, o vzájemné dynamice mezi filmem a textovou reportáži, nebo o nalézaní balance mezi citlivým a sarkastickým komentářem. Proč je důležité dát hlas těm, kteří jsou přehlíženi?