Slavíme 10 let a vyhlašujeme soutěž námětů!

Autor
Datum

Vstupujeme do desátého roku fungování My Street Films a naše filmová sezóna začíná již tradičně soutěží námětů. Autoři nejlepších nápadů na krátký dokumentární film získají možnost zúčastnit se zdarma filmových workshopů, které letos nově pořádáme vedle Prahy a Brna také v Ostravě. Uzávěrka přihlášek je 25. dubna 2023, samotné workshopy pak probíhají od května do září 2023.

Soutěž je určená i tvůrcům bez předchozích filmových zkušeností – hodnotit se bude váš filmový námět a motivace k natáčení. Vybrané tvůrce pozveme ke krátkému pohovoru, na kterém získáte možnost ukázat, proč by si právě vaše téma zasloužilo filmové zpracování pod vedením profesionálních dokumentaristů.

Tváří letošní kampaně je Tereza Plavecká, která se loni stala absolutní vítězkou soutěže My Street Films Award, kdy její osobní film Přechod ocenila jak studentská, tak profesionální porota. Tereza navíc naše filmové workshopy absolvovala hned dvakrát – poprvé v roce 2017, kdy natočila lyrický snímek Les, který tehdy získal zvláštní uznání poroty.

Více o soutěži a přihlašovací formulář najdete na stránce Soutěž námětů.