Vyhlašujeme soutěž námětů!

Autor
Datum

My Street Films vstupuje do devátého ročníku, který opět zahajuje soutěž námětů. Přihlášky uzavíráme 17. dubna 2022. Autoři těch nejlepších získají možnost zúčastnit se zdarma unikátních workshopů s profesionálními dokumentaristy a dostanou šanci svůj výsledný film dostat až na MFDF Ji.hlava.

„Je skvělé každoročně objevovat témata, na kterých účastníkům našich workshopů skutečně záleží. Film je úžasné médium nejen proto, že má schopnost naše motivace dobře prověřovat, ale že ve výsledku promlouvá i směrem ven. Loňský ročník měl v tomto ohledu opravdu velmi vysokou úroveň,” říká dlouholetá lektorka workshopů a programová manažerka Viola Ježková.

Filmová soutěž My Street Films otevírá možnost k natočení krátkého dokumentu i lidem, kteří dosud neměli žádnou zkušenost s psaním námětu, scénáře nebo se samotným natáčením. Ve spolupráci s profesionálními dokumentaristy budou mít tak účastníci šanci svůj námět rozpracovat a následně i realizovat. Mezi letošní lektory patří Tereza Reichová, Zuzana Piussi, Marika Pecháčková, Martin Dušek, Adam Ol’ha a Jan Sacher.

Zaslané náměty mohou být na jakékoliv téma. Vítězové loňského ročníku ve svých filmech například zkoumali genderové nerovnosti v české společnosti, komunikaci mezi matkou a dcerou, environmentální žal nebo úzkost z celosvětových lockdownů. Vítěznými filmy se můžete inspirovat přímo zde na našem webu, kde jsou vybrané filmy dostupné zdarma ke zhlédnutí.