Začíná nový ročník workshopů

Autor
Datum

Překonejte neklidnou dobu, natočte film. My Street Films zachycují svět, který se zastavil.

Právě začíná osmý ročník filmové soutěže My Street Films, do které se mohou přihlašovat zájemci se svými náměty do 18. dubna 2021. Inspirací vám může být exkluzivní online přehlídka na našem webu, kde najdete výběr nejzajímavějších filmů, které v rámci projektu v posledních letech vznikly.
Vítězové loňského ročníku soutěže ve svých filmech zobrazovali odchod milované osoby, vtipně a s nebývalým nadhledem portrétovali nejistotu a problém nízkého sebevědomí matek při návratu do práce nebo nabídli vhled do fenoménu shibari. 
Dlouholetá lektorka workshopů a letošní programová manažerka Viola Ježková k tomu podotýká: Je skvělé každoročně objevovat témata, na kterých účastníkům našich workshopů skutečně záleží. Film je úžasné médium nejen proto, že má schopnost naše motivace dobře prověřovat, ale že ve výsledku promlouvá i směrem ven. Loňský ročník měl v tomto ohledu opravdu velmi vysokou úroveň.”
Výzva pro začínající filmové tvůrce
Zájemci o účast na filmových workshopech My Street Films mají letos již po osmé možnost přihlásit vlastní náměty na krátké filmy. Autoři těch nejlepších námětů, které vyberou samotní lektoři, získají možnost absolvovat zcela zdarma unikátní workshopy s profesionály filmového řemesla. Ty se uskuteční od května do září v Praze a v Brně pod vedením zkušených filmařů jako je Ivo Bystřičan, Marika Pecháčková, Klára Tasovská, Martin Dušek,Tereza Reichová a Adam Ol’ha. Své filmové náměty můžete zasílat do 18. dubna prostřednictvím formuláře na našem webu.