Letní kino na Špilberku a projekt My Street Films spojili své síly. V průběhu letních prázdnin nabídnou brněnským divákům celkem devět krátkých filmů z dílny amatérských dokumentaristů, kteří se zúčastnili workshopů s profesionálními filmaři. Jednotlivé snímky budou postupně uvedeny vždy před začátkem vybraných večerních projekcí.
 
 
První krátký film uvidí návštěvníci letního kina již před večerním promítáním ve středu 1. 7. – Messestrasse elf je osobním filmem o vztahu paměti, místa a vzpomínek a koresponduje tak s tématem následně promítaného filmu Lidice
 
Vzdělávací projekt My Street Films dlouhodobě propojuje zájemce z řad široké veřejnosti s profesionálními dokumentaristy. Zkušení lektoři pomáhají filmovým nadšencům najít jejich svébytnou filmovou řeč a způsob vyjádření v průběhu série jedinečných workshopů. Výsledkem jejich společného snažení jsou originální krátké filmy reflektující silně osobní, ale i společensky palčivá témata. Devět takto vzniklých dokumentárních snímků mají diváci Letního kina na Špilberku možnost zhlédnout postupně každý týden před vybranou večerní projekcí. Krátké filmy z dílny My Street Films budou takto v Brně uvedeny široké veřejnosti vůbec poprvé. Původně plánované souhrnné promítání filmů vzniklých v průběhu loňských workshopů, které mělo proběhnout v Moravské zemské knihovně, bylo zrušeno z důvodu pandemie Covid-19. 
 
Workshopy My Street Films probíhají každoročně a bezplatně od května do září v Praze a Brně. Zájemci se na ně mohou přihlásit prostřednictvím veřejného open callu vždy v dubnu.
 

Promítání v Letním kině na Špilberku s úvodní projekcí krátkého filmu z dílny My Street Films:

Středa 1.7. ve 21:30 – film Lidice,  úvodní film My Street Films: Messetrasse elf 

Asociativní film o prolínání osobního s obecným, o vztahu paměti, místa a vzpomínek, o procesech smíření a vyrovnávání se. 

Pátek 3.7. ve 21:30 – film Láska bez bariér, úvodní film My Street Films: Žít svůj život 

Krátký film o jedné události, kterou v sobě tímto filmem autor po několika letech uzavírá. Film vznikl v rámci workshopu My Street Films 2019 Brno pod vedením Bohdana Bláhovce a Jaroslava Kratochvíla.  

Pátek 10. 7. ve 21:30 – film Jiří Suchý: Lehce s životem se prát, úvodní film My Street Films: Peregrino
 

Natáčení filmu je cesta, stejně jako pouť do Santiaga. I tato cesta se může zdát delší, než jste původně plánovali, plná překážek (ať už skutečných či těch, co jsou jen ve vaší hlavě), ale když dojdete až na konec, možná si uvědomíte, že to mělo smysl. 

Středa 15.7. ve 21:30 – film Dánská dívka, úvodní film My Street Films: Tinnitus

Je možné s pískáním v uších něco dělat? Film vyhledávající zdroje hluku v městské krajině. Jde po stopách zvuků, které autora obklopují, od hučení motorů přes řinčení železnic, tikot hodin v domácnosti až po vlastní tinnitus.  

Pátek 24.7. ve 21:30 – film Modelář ,  úvodní film My Street Films: Co dělat, když vlak projíždí

Pětice kluků školou povinných tráví svůj volný čas před stěnou pomalovanou graffiti. V surovém prostředí blízko železničních kolejí sledujeme rap v procesu vzniku. Svobodný projev školáků a bezprostřední texty doprovázené hudebním podkresem z mobilu naznačují mnohé o tom, jak vnímají svět.  

Středa 29.7. ve 21:30 – film Venom,  úvodní film My Street Films: Černý most

Člověk pozná sám sebe jen do té míry, do jaké pozná svět. – Johann Wolfgang von Goethe 

Pátek 7.8. ve 21:30 – film Výjimeční, úvodní film My Street Films: Zima sliny vypila 

Kamera zprostředkovává průběh jednoho odpoledne ve společnosti autistického chlapce Ágela a dává možnost nahlédnout divákům blíže do jeho světa.

Pátek 14.8. ve 21:30 –film Jumanji: další level, úvodní film My Street Films: Pár slov k neposlušnosti

V českém prostředí, kde je rasismus na vzestupu, demokracie na ústupu a vlády se drží populistické hnutí se zdá být klimatická změna odsunuta do pozadí. Nepochybně se ale děje a je nutné se k ní postavit čelem. Ekologické hnutí Limity jsme my na tuto problematiku upozorňuje metodou občanské neposlušnosti, při které naprosto vědomě poruší zákon, aby na vážnost situace upozornili. Neposlušnost, která tradičně nese spíš negativní význam je pro ně cestou k emancipaci a změně. 

Pátek 21.8. ve 21:30 – film Láska na druhý pohled, úvodní film  My Street Films: Město rekordů a kuriozit 

Pelhřimov – malé město na Vysočině, město rekordů a kuriozit, město velké bundy a obřího nádobí, město čertů a strašidel. Je multikulturní? Je tolerantní? A co na to Pelhřimáci? Film vznikl v rámci workshopu My Street Films 2019 Brno pod vedením Bohdana Bláhovce a Jaroslava Kratochvíla.